Rady, jak správně vybavit svou dílnu


Rady, jak správně vybavit svou dílnu

Patříte do skupiny těch, kteří si říkají domácí kutilové? Pokud ano, jistě doma máte základ pro svou dílnu. Tedy prostor, kde budete moci trávit svůj čas a kde se budete moci realizovat hned ve třech oblastech, kterými jsou tyto:

  • Výroba nových věcí
  • Oprava poškozených věcí
  • Inovace stávajících produktů

Místo a nápad tedy máte. A co vám ještě chybí? Je to správné vybavení vaší dílny. A s tím vám poradíme my.

Myslete na vzduch

V dílně se velmi často práší, a je jedno, zda se jedná o prach z opracování dřeva, nebo o prach z opracování kovu. Co se vám bude hodit, to jsou levné kompresory. Jakmile se dané prachové částice dostanou někam, kde nemají být, postačí vám daný proud vzduchu, odkud je jednoduše vyfoukáte. Mnoho lidí kompresory podceňuje, ale my je doporučujeme.


Stroje na opracování materiálu

I v malých dílnách by neměl chybět jeden základní větší stroj, který vám pomůže a který vám ulehčí i usnadní práci. Jsou to určitě moderní soustruhy, které nemusí být ani nijak výjimečně velké a ani nejsou nijak výjimečně drahé. Když se podíváte jak na jejich nabídku, tak i na to, co vše umožní za práci, bude jasné, že ty ve vaší domácí dílně rozhodně chybět nesmějí.

Pracovní prostor

Zapomeňte na různé improvizace pomocí běžných stolů. I když budete ve své dílně jenom občas, nesmíte zapomínat na nutnost kvalitního pracovního prostoru. Jak ho zajistit? Kupte si ponk odpovídající velikosti a je hotovo. Kromě pracovní plochy často nabídne i tolik potřebné úložné prostory a jistotu pevnosti a také jistotu celkové stability.

TIP: Příslušenství ke kompresoru

Ruční nářadí

Také jeden ze základů každé dílny. Určitě se neobejdete bez kvalitní vrtačky a šroubováku, které by měly být poháněny ideálně baterií. Dále nezapomínejte třeba ani na kladívko, metr, dláto, ale i mnoho dalších pomůcek, které se ovíjejí od toho, s jakým materiálem budete pracovat.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..