Různé alternativy šamponu, které najdete ve své spíži


Různé alternativy šamponu, které najdete ve své spíži
Různé alternativy šamponu, které najdete ve své spíži

Šampon se stal standardem v našich koupelnách až ve 20. století. Předtím se lidé spoléhali na staré dobré mýdlo vyrobené z různých přírodních čisticích prostředků. Bohužel mýdlo nefunguje dobře v kombinaci těžkou vodou, kterou používáme. Šampon má ale mnoho závažných nevýhod, které nás často nutí hledat lepší možnosti. Většina z nich je plná chemikálií, které zbavují pokožku a vlasy zdravých olejů, které produkují. To vede, k většímu výskytu lupů, mastných vlasů a suché pokožky. Mnoho lidí se tak ocitá v začarovaném kruhu.

Možná nadešel čas i pro vás, vyzkoušet, stále více oblíbenou metodu, No-Poo.

Jedlá soda

Jedlá soda je vlastně přírodní peeling, což znamená, že dokáže odstranit odumřelé kožní buňky a nečistoty, snížit přebytečnou mastnotu a zbavit pokožku hlavy šupinatosti a svědění. Celkově jemně detoxikuje vaše vlasy.

  • Recept: Použijte1 lžíci jedlé sody na 1 šálek vody. Silné a kudrnaté vlasy mohou potřebovat více sody, zatímco tenké a suché vlasy mohou potřebovat méně. Nalijte to do láhve a protřepávejte, dokud se soda nerozpustí. Směs vytlačte na mokré vlasy a vtírejte, počínaje kořínky.
Různé alternativy šamponu, které najdete ve své spíži

Jablečný ocet

Kyselost jablečného octa  zpomaluje růst kvasinek, což často vede k  vypadávání vlasů . Poskytuje také základní minerály a vitamíny na podporu lesku, síly a hladkosti, pomáhá udržovat barvu vlasů a upravuje rovnováhu pH vlasů.


  • Recept: Smíchejte lžíci jablečného octa se šálkem vody v lahvi a protřepejte. Nalijte si je po umytí na vlasy a poté je důkladně opláchněte.

Citronová šťáva

Citron je výživný a jedna z nejlevnějších a nejjednodušších alternativ šamponu. Kyselina citronová v citronu má antimikrobiální vlastnosti a díky svému nastavovači pH je skvělým čisticím prostředkem, zejména na vlasy napadené lupy. Může také fungovat jako přírodní zesvětlovač.

  • Recept: 1 lžíci citronové šťávy vymačkejte do 2 šálků vody a protřepejte. Nalijte směs na vlasy, vmasírujte je po dobu 2-3 minut a poté je omyjte.

Kokosový olej

Kokosový olej je skutečný mistr mezi přírodními kosmetickými výrobky a používá se doslova na všechno, od odličování až po ochranu před sluncem. Stimuluje růst vlasů, pomůže vysušeným vlasům, a chrání před negativními vlivy okolního prostředí. Zabraňuje také vypadávání vlasů a hodí se při léčbě lupů.

  • Recept: Naneste kokosový olej na suché vlasy, ujistěte se, že je každý pramen zakrytý, poté jej zabalte ručníkem a nechte 20–30 minut působit.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..