Jak se oblékat do práce?

Jak se oblékat do práce?

Jak se oblékat do práce?

Většina lidí si myslí, že pracovní styl oblékání musí být nudný, upjatý a nevýrazný. Pokud však vhodně zkombinujete barvy, vzory a kvalitní materiály, dodržíte elegantní střih, tak můžete zkusit i trochu experimentování. Módní pravidla jsou většinou pevně stanovena, ale přesto nemusíte vypadat jako šedá myška.

Základní vybavení pracovního šatníku

Sako

Tento kousek oděvu je naprostým základem. Snažte se pořídit opravdu dokonalý kus. Sako by mělo mít moderní střih i vhodnou barvu, tak vám vydrží i několik let. Moderní je o číslo větší model (tzv. oversized), které můžete kombinovat i s džíny a kozačkami.

Košile

Klasikou je samozřejmě bílá košile, kterou by měl mít v pracovním šatníku každý. Využijete jí nejen na běžné nošení, ale i na večírek či pracovní jednání. Rovněž se nosí i blůzky se vzorem, kapsami a mašlí. Když chcete změnu, můžete si k bílé barvě pořídit ještě červenou, růžovou nebo petrolejovou.


Sukně a šaty

Přestože to má být pracovní model, neměl by mu chybět prvek elegance a také ženskosti. Když si budete pořizovat šaty nebo sukni, oboje by mělo mít kvalitní materiál. Nebojte se trochu odvázat a místo klasické sukně obléknout koženou a k usedlejším šatům natáhnout výrazné punčochy.

Kalhoty

Pánský styl si oblíbilo mnoho žen. Naprostou klasikou jsou cigaretové kalhoty, které mají jemně nažehlené puky a nejčastěji je nosíme v šedé či černé barvě. Pořiďte si klidně i modernější odstíny v podobě hnědé či krémové. K úzkým nohavicím se vážou lodičky, ale nebojte se k lodičkám obléknout i široký střih kalhot, jež se podobá sukni. Mějte však na paměti, že toto je vhodné pouze pro vysokou a štíhlou siluetu.

Lodičky

Rozhodně po vás nikdo nechce, abyste na jehlách balancovala celou cestu do práce. Na cestu si klidně vezměte sportovní tenisky a lodičky přibalte do kabelky. Jestliže lodičky nosíte každý den, pak by měly být opravdu kvalitní, jinak vás mohou bolet záda a dokonce může dojít i ke zborcení klenby. K nevýraznému outfitu můžete nazout zářivé a lehce extravagantní lodičky.

Kabelka

Kabelka do práce musí být elegantní, ale zároveň praktická. Mělo by v ní být místo na diář, notebook, tablet, popřípadě boty na přezutí. Dobré je mít alespoň jednu černou kabelku a k tomu jednu výraznější, třeba červenou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..