Jak na celonoční spánek?


Jak na celonoční spánek?
Jak na celonoční spánek?

Klidný a hluboký spánek je důležitý pro každého z nás. Pokud patříte k těm jedincům, kteří o nerušeném spánku jen sní a budí se několikrát za noc, zkuste pro sebe něco udělat. Existuje několik osvědčených tipů, které vám mohou pomoci se konečně vyspat. Co pomůže?

Stanovte si řád

Naučte se vstávat i chodit spát v přesně stanovenou dobu, a to i o víkendu. Když totiž půjdete jednou spát v devět, pak ve dvě ráno a zase další den třeba v jedenáct, rozhodíte si organismus a ten nebude mít absolutní tušení o tom, kdy má jít vlastně spát. To samé platí i u stávání.

Vhodná strava

Pokud se chcete vyspat tak si dejte pozor na to, co jíte. Ostrá a podobně výrazná jídla rovnou vynechejte. Rovněž zapomeňte na konzumaci sladkého před spaním. Cukr v krvi se vám zvýší a vy se budete během noci častěji probouzet a následně i dlouho znovu usínat. Pamatujte si, že vše co se sní, ovlivňuje spánek.

Pozor na alkohol

Řada lidí si myslí, že na ně alkohol zapůsobí jako sedativum a oni se lépe vyspí. To je však velký omyl. Alkohol spánek přerušuje a nutí člověka během noci chodit častěji na toaletu. Pokud jste na pití zvyklí, snažte se už nepít aspoň hodinu před spaním.


Horké mléko s medem

Med i mléko jsou známé svými zklidňujícími účinky. Jsou schopné vaše tělo i mozek přepnout na klidový režim. Dvě hodiny předtím než půjdete spát, uvařte hrnek horkého mléka s jednou vrchovatou lžící medu a to vypijte. Uvidíte, že budete spát jako miminko.

Vhodné bylinky

Klidný spánek se dostaví jen tehdy, když uklidníte své pocuchané nervy. S tím pomůže třeba čaj z kozlíku. Meduňkový čaj vás zase zbaví negativních myšlenek a stresu. Heřmánek je přírodní sedativum a třezalka tečkovaná zaručuje celonoční spánek.

Aromaterapie

Před spánkem či při koupání použijte vonnou svíčku nebo aromalampu se svou oblíbenou vůní. Měla by být jemná, příjemně provonět celou místnost, ale nevtíravá. Ideální je levandule, vanilka nebo bergamotová vůně, která uklidňuje.

Koupel na uklidnění

Horká koupel před spaním, k tomu zapálené svíčky a četba oddechové knihy jsou tím pravým, co vás zklidní. Když navíc přidáte sušenou meduňku, heřmánek či levanduli budete zcela uvolněni. Díky teplé vodě se tělo prohřeje, a když se začne voda ochlazovat, dostaví se pocit únavy a vám se bude lépe usínat i spát.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..