Jak si postavit saunu?

Jak si postavit saunu?

Jak si postavit saunu?

Jak si postavit saunu? Máte rádi saunování? A co byste řekli na domácí finskou saunu? Nic není nemožné a postavit si ji můžete dokonce i sami. Saunování svědčí tělu, ale i duši. Uvolňuje pohybový aparát, pomáhá tělo zbavovat toxinů a veškerého napětí. Navíc se prohřejete až do morku kostí. Pojďte tedy relaxovat směrem ku zdraví…

Městská sauna není ono

Pokud se vám nechce utrácet velké peníze za hodinu sauny, kde se v závěru stejně mačkáte s cizími lidmi a mnohdy na vás ani nevyjde řada, pak je třeba s tím začít něco dělat a saunu si vystavět sám pro sebe. Oceníte to nejen v rámci relaxace, ale i hygieny a soukromí. Ve Finsku je sauna běžným zařízením bytu zabudovaným do jádra vedle koupelny, a to i v mnohapodlažních domech, u nás je to však stále nevídaná, vzácná věc. Používání sauny se masově rozšířilo až v druhé polovině dvacátého století, kdy přišla sauna i do panelových domů do měst, aby si mohli uvolnit svá znavená těla také městští úředníci.. Dnes má saunu v domě nebo i bytě čtyři z pěti finských domácností, a proto se tento druh wellness rozšiřuje i dál do Evropy.


Poskládejte si saunu jako Lego

Sauna je de facto lego, které si zvládne postavit i ne příliš zručný kutil. Zapomeňte však na mýty, že sauna je jen pro zbohatlíky, protože to není tak drahá záležitost. Výrobci saun chápou individuální potřebu i různorodost prostoru, vymysleli proto stavebnice pro svépomocnou montáž a instalaci a nejčastěji si lidé domů pořizují takzvané infrasauny, kde hodinový provoz vyjde na zhruba pět korun českých. To je veliký rozdíl oproti tomu, kolik zaplatíte v městské sauně, že? Přitom zde není nutné se trápit s něčím, k čemu si můžeme koupit jednotlivé komponenty nebo celý set se vším potřebným. To, co pro stavbu sauny potřebujete, je především prostor, který nemusí být ani příliš velký, protože se  snadno vejdete do pár metrů čtverečních, respektive do tří metrů čtverečních výše, kdy právě čtyři až šest metrů čtverečních je plně dostačujících. Sauna může  být součástí bytu, sklepu nebo velké garáže a snadno ji umístíte i do zahradního domku nebo do větší pergoly.

Jak si postavit saunu?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..