Šperky jsou nejen ozdoba, ale také skvělá investice. Jak je prodáte výhodně?

V dnešní době najdete ohromné množství nejrůznějších předmětů, které postupem času nabývají na hodnotě. Není se čemu divit, že se o takové položky zajímají zkušení investoři ve všech koutech světa. Někdo sbírá staré obrazy, jiný známky, sošky, medaile či třeba šperky. Právě poslední zmíněná oblast je zdaleka nejdostupnější. Jak na ní můžete vydělat?

Cenné materiály

Nezkušení jedinci si na špercích povšimnou pouze použitých materiálů. Je naprosto jasné, že zlato, stříbro, diamanty a další prostředky mají určitou hodnotu. V mnoha případech však netkví cena šperku jen v tomto ohledu. To platí hlavně pro starožitné šperky, u nichž se znalí investoři zaměřují na úplně odlišnou oblast.

Spousta z nás přitom takový předmět našla například v šuplíku po zemřelých příbuzných, obdrželi jsme jej jako dědictví nebo jej koupili v zapadlém bazaru na konci města. Pokud se v této problematice nevyznáte, nikdy nevíte, jestli nemáte doma schovaný úplný poklad.

Dejte si pozor

Máte podezření, že vlastníte vážně jedinečný kousek? V žádném případě neutíkejte do místního bazaru. Tamní majitelé by na vás pravděpodobně vydělali. Mnohem lepším řešením jsou ověřené aukce šperků pod vedením zkušených profesionálů.

Spoustu chvály si zasloužila třeba společnost Graciano, jež se této oblasti věnuje déle než třicet let. V současnosti sídlí v Praze a Brně, ale stejně tak komunikuje i online. Pokud těmto odborníkům přinesete konkrétní šperk, zcela zdarma vám jej ocení. Díky tomu se dozvíte jeho reálnou hodnotu a poté se sami rozhodnete, co budete dělat dále.

Chcete jej prodat za nejvyšší cenu v aukci? Žádný problém. Stejně tak si totiž můžete domluvit realizaci takové akce, kde vzbudíte zájem znalých sběratelů s potřebnými prostředky.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..