Stírací losy moderně: Už jste vyzkoušeli stírání přes internet?

Stírací losy moderně: Už jste vyzkoušeli stírání přes internet?
Stírací losy moderně: Už jste vyzkoušeli stírání přes internet?

Svět se nám mění před očima, spousta činností se přesouvá do online světa a pandemie koronaviru to všechno ještě urychlila. Online se dnes dají vyřešit i věci, u kterých byste nic takového rozhodně nečekali. Už jste viděli e-losy?

První stírací los vznikl v Americe, ve státě Massachusetts v roce 1974. Zaplatili jste za něj 1 dolar a nejvyšší výhra činila 10 000 dolarů. Z Ameriky se losy velmi rychle rozšířily do celého světa a staly se oblíbenou zábavou. Do Česka stírací losy dorazily až po Sametové revoluci, svou popularitu si však drží dodnes.

Češi na šanci na lepší život slyší

Papírová kartička, která stojí pár desítek korun a může váš život obrátit o 180 stupňů. I tak by se daly popsat stírací losy, tedy aspoň ty klasické. Dnes už totiž neplatí, že musí jít o papírovou kartičku.

Papírové losy ještě nezmizely, stále si je můžete koupit na poště, v trafikách a na čerpacích stanicích. Jejich konkurencí jsou však online stírací losy, které oproti nim nabízejí řadu výhod. Kdo měl ve zvyku kupovat klasické stírací losy, ten se zřejmě stane i příznivcem stírání přes internet.

E-losy jsou snáze dostupné a nabízí bonusy

Hlavní výhodou e-losů je lepší dostupnost. Nemusíte chodit na poštu ani do trafiky, stačí si sednout k počítači a los si zakoupit u některého z prodejců, jako je například Sazka. Stírací losy od Sazky jsou v Česku patrně nejznámější, snad každý někdy slyšel o Černé perle nebo Rentiérovi. Oba tyto losy lze získat online.

Sazka navíc láká klienty ještě na vstupní bonus. Po registraci, ověření totožnosti, prvním vkladu a nastavení herních limitů vám daruje bonus ve výši 300 Kč. Za tuto částku si koupíte pěkných pár losů, tedy pár šancí na lepší život.

Jak se stírají e-losy?

Při stírání přes internet máte obvykle na výběr. Buď kliknete na tlačítko, jímž setřete celý los najednou, nebo postupně odkrýváte jednotlivá políčka a užíváte si tu trochu adrenalinu, zda vyhrajete, nebo ne. Na tabletu či telefonu je samozřejmě možné los stírat prstem.

Ještě stále koupíte losy za desetikorunu

A kolik stírací losy online stojí? Ceny jsou stejné, jako kdybyste si daný los kupovali ve fyzické podobě. Sazka ještě stále nabízí losy i za desetikorunu, patří mezi ně třeba Štístko, Cosmic CASH či Zlaté rouno. Od těchto levných losů však nemůžete čekat obrovské výhry. Třeba ve Štístku je hlavní výhra „jen“ 100 000 Kč. V takovém Mega Rentiérovi, který stojí 200 Kč, lze vyhrát pět milionů hned nebo pět let měsíční rentu ve výši 100 000 korun. To už jsou skutečně zajímavé nabídky.

To samé, co lze považovat za výhodu, však může být i nevýhodou. Online, když můžete po neúspěšném setření jednoho losu hned zakoupit další, snadno přijdete o peníze. Ačkoliv spousta Čechů stírací losy nevnímá jako hazard, mělo by se k nim přistupovat stejně jako k hazardním hrám, tedy zejména je hrát zodpovědně.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..