Tri druhy papagájov, ktorí nie sú vhodní do malých bytov

Tri druhy papagájov, ktorí nie sú vhodní do malých bytov
Tri druhy papagájov, ktorí nie sú vhodní do malých bytov

Než si kúpite papagája, musíte si to poriadne premyslieť. Je to rovnako veľká zodpovednosť, ako keď si kupujete psíka. Ani papagáj nemôže byť neustále sám, aj papagáje sú spoločenskí tvorovia, ktorí vyžadujú trochu pozornosti a starostlivosti. Ak patríte k časovo veľmi vyťaženým ľuďom, rozhodne by ste si papagája zhotovovať nemali. V opačnom prípade máte zelenú.

Ak sa rozhodnete predsa len investovať do papagája alebo podobného okrídleného maznáčika, mali by ste siahnuť po takomto papagájovi, ktorý sa bude do bytu hodiť. Ak samozrejme bývate v dome so záhradou, zaobstarať si môžete prakticky akéhokoľvek papagája, pretože vonkajšie voliéru si z hliníkových profilov a stavebnice Aluhobby môžete postaviť v akejkoľvek veľkosti. V bytoch ste však trochu obmedzení, čo sa týka rozmerov vtáčie klietky.

Aby ste si domov nekúpili papagája, ktorému sa v malom byte nebude spokojne žiť, prezradíme vám, aké druhy papagájov do malých interiérov nekupovať.

Africký šedý papagáj

Rozhodne by ste nemali kupovať afrického šedého papagája, ktorý pochádza z africkej džungle, ktorá rozhodne nie je malá. K svojmu spokojnému životu potrebuje veľkú voliéru, nie malinký bytík, aj keď on sám nie je príliš veľký. Africký šedý papagáj by sa vám však onedlho sprotivil, pretože zo svojho domovského prostredia je naučený hlasno revať.

Kakadu

Ďalším nevhodným papagájom do bytu je kakadu. Jedná sa o papagája, ktorý je známy svojou zvláštne čírou hlavou. Rovnako tak je známy svojím krikom, ktorý doslova neustáva. Kakadu je totiž veľmi ukecaný papagáj, ktorý svojím neustálym krikom dokáže spôsobiť poriadnu bolesť hlavy.

Macaw

Krásny papagáj je aj papagáj macaw, avšak toho si pořizujte do svojich príbytkov len v prípade, že sa rozhodnete ho mať na svojej záhrade vo vonkajšej voliére. Do bytu sa papagáj menom macaw naozaj nehodí. Má veľmi hlučný krik, ktorý ide počuť až na míle ďaleko.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..