Cítíte se unaveni? Tyto rady vám pomohou. Získejte opět potřebnou energii

Cítíte se unaveni? Tyto rady vám pomohou. Získejte opět potřebnou energii
Cítíte se unaveni? Tyto rady vám pomohou. Získejte opět potřebnou energii

Je tu podzim, což je doba, kdy je venku sychravo, teploty padají dolů, a to vše se může negativně podepsat jak na psychice, tak i na energii každého z nás. Přijde vám, že jste poslední dobou unaveni a nic se vám nechce? Pokud ano, podívejte se na několik tipů, jak se probrat z únavy. Jedině tak bude každý následující den prožitý tak, jak jste si předtím představovali. Postačí jenom několik drobných změn.

Základem je zdravý spánek

Abyste měli dostatek energie, je třeba myslet na zdravý spánek. Je doporučováno zhruba 8 hodin denně, ale nutno říci, že každý jedinec to může mít jinak. Hodí se spát o trochu více, díky čemuž tělo nabere chybějící energii. Aby byl spánek kontinuální a nepřerušovaný, myslete na:

  • Kvalitní postel a matraci
  • Vhodnou teplotu
  • Tmu a klid

Mějte dostatek sacharidů

Vhodné je během podzimního období lehce upravit i své stravovací návyky. I to pomůže k tomu, že budete mít více energie. Co by mělo být základem jídelníčku? Jsou to složité cukry neboli sacharidy. Najdete je třeba v bramborách, stejně jako v rýži, těstovinách a pečivu. Umí energii postupně uvolňovat díky čemuž vám ji budou dodávat i po několik hodin.

Buďte tam, kde je světlo

Na vaši energii má vliv také dostatek světla. Čím je ho více, tím lépe. Pokud pracujete v kanceláři, zajistěte si dostatek denní světla, stejně jako byste si měli zajistit i to, aby zářivky nebo jiné umělé osvětlení mělo dostatečný výkon. Právě světlo má na vaši energii nemalý vliv. Také doporučujeme neuzavírat se jenom v interiéru. Pokud je to možné, tak vyrazte také ven.

Dopřejte si čerstvý vzduch

Pokud je to možné, vyrazte během dne několikrát na kratší procházku, nadýchat se čerstvého vzduchu. Pokud to možné není, tak si alespoň otevřete okno a pusťte trochu vzduchu k vám domů. Stačí pár hlubokých nádechů, a i to vám bude moci dodat potřebnou energii.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..