Změna dodavatele energií je jednodušší, než jste si mysleli

Změna dodavatele energií je jednodušší, než jste si mysleli
Změna dodavatele energií je jednodušší, než jste si mysleli

Nejspíš víte o tom, že v dnešní době si můžete svého dodavatele energií vybrat. Podíváte se, kdo nabízí nejlevnější elektřinu a plyn, k tomu přejdete a za rok ušetříte třeba i tisíce korun. Spousta lidí se ovšem tohoto radikálního kroku bojí. Je to škoda.

Elektřina je pořád jedna a plyn také. Ať jde o levnou či drahou variantu, domů vám vždycky proudí stejná energie bez rozdílu. Jediný rozdíl spočívá v tom, komu za ni posíláte peníze. Levná elektřina tedy není v ničem horší než ta drahá, nefunguje méně spolehlivě apod. Vždyť při změně dodavatele se ani nemění dráty a trubky, kterými vám energie domů chodí.

Podepíšete plnou moc a tím záležitost končí

Že je vyřizování změny dodavatele energií složitou záležitostí, už dávno neplatí. Každá dobrá společnost vám nabídne vyřízení naprosto zdarma. Vy jen podepíšete plnou moc a oni už se domluví s vaším stávajícím dodavatelem, jen vám dají vědět, od kdy máte začít platit energie na jiné číslo účtu. O jednoduchosti celého řešení se můžete přesvědčit například na webu https://www.epet.cz/, kde je vysvětleno, jak změna dodavatele energií probíhá.

Dočkáte se příjemnějšího jednání

Každý chce mít levný plyn a elektřinu, nicméně někteří lidé mění dodavatele i z toho důvodu, jak s nimi ten stávající jedná. Není výjimkou, když velcí dodavatelé pohlíží na své klienty jako na pouhá čísla generující zisk. U těch menších se naopak setkáte s osobním přístupem, vždy vám ochotně všechno vysvětlí, připraví vyúčtování, kterému budete rozumět. Ostatně důkazem dobré péče o zákazníky je už to, že za vás vyřídí veškeré formality spojené s přechodem k jinému dodavateli.

Kolik ušetříte, budete vědět předem

Přejít tedy, nebo ne? Nejdříve si najděte nového dodavatele a informujte se u něj, kolik byste při své spotřebě zaplatili. Pak snadno uvidíte, kolik byste ušetřili a zda se vám to vyplatí. Nezapomeňte si pečlivě přečíst všechny podmínky a smlouvu, abyste věděli, na jak dlouhou dobu se uvazujete apod.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..