Jak udělat citronové rohlíčky?

Jak udělat citronové rohlíčky?

Jak udělat citronové rohlíčky?

Citron má svou charakteristickou chuť i aroma, které dělá z každého pokrmu něco zcela dokonalého. Používá se nejen do sladkých moučníků, dezertů či zmrzlin, ale také do dresinků a různých slaných pokrmů. Naprosto perfektní je při použití do cukroví, ať už čajového či vánočního. Citronové rohlíčky patří k vykrajovaným druhům cukroví, které se slepuje citronovou náplní.

Co budete potřebovat?

Těsto: 400 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 250 g másla, 3 žloutky, šťávu a kůru z 1/2 citronu.

Náplň: 2 lžíce čerstvé citronové šťávy, 250 g másla, 2 žloutky a 100 g moučkového cukru.

Poleva: 2 lžíce citronové šťávy a horké vody, 120 g cukru moučka.


Příprava těsta

Do mísy prosejte hladkou mouku s cukrem moučka, přidejte změklé, na kousky nakrájené máslo, žloutky, jemně nastrouhanou kůru z citronu spolu se šťávou a vypracujte jemné, hladké těsto. Nechte ho zhruba 1 hodinu odležet v chladu. Poté dejte těsto na vál a rozválejte na plát o síle 3 až 4 mm. Vykrájejte rohlíčky a rozložte na plech vyložený pečícím papírem. Pečte v troubě, kterou si předehřejete na 200°C asi 8 minut.

Náplň do rohlíčků

Připravte si vodní lázeň, do které dáte 50 g moučkového cukru se žloutky a společně vyšleháte do pěny. Jakmile je pěna hustá, odstavte z ohně a nechte vychladnout. Mezitím si utřete zbývajících 50 g cukru moučka s citronovou šťávou a máslem. Poté vmíchejte vychladlou pěnu ze žloutků, aby byla náplň hladká. Hotovou náplní slepujte vždy dva rohlíčky k sobě, až dokud vám jedno nebo druhé nedojde.

Poleva a zdobení

Do misky dejte horkou vodu, citronovou šťávu a prosetý moučkový cukr. Z těchto surovin utřete hladkou polevu, která dodá cukroví nejen chuť, ale také lesk. Do hotové polevy namočte vždy jednu stranu slepených rohlíčků a nechte zaschnout zhruba 1 až 2 hodiny při pokojové teplotě. Kdo chce, může polevu na rohlíčky natřít pomocí cukrářské stěrky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..