Už jste objevili kratom a jeho kouzlo?

Už jste objevili kratom a jeho kouzlo?

Kratom. Zázračné slovíčko, které je v poslední době skloňované ve všech pádech. Víte však, o co se jedná? Máte s ním nějaké zkušenosti? Tušíte, kde se dá koupit? Pojďme si všechno trochu vyjasnit.

Kratom je prášek namletý z listů stromu, který se latinsky jmenuje Mitragyna Speciosa. Patří do stejné čeledi jako třeba kávovník. Namísto kofeinu ovšem obsahuje zhruba čtyřicet alkaloidů. V USA tento prášek užívá dle odhadů více než deset milionů lidí, oblíbili si ho zejména sportovci, manažeři a studenti. Na popularitě nabírá také v Česku.

Kratom jako zázrak přírody?

Přes jeho oblibu v zahraničí je kratom ještě stále relativně málo prozkoumaný. Neexistují bohužel data o jeho využití, i když mnozí se domnívají, že jde o skutečný zázrak přírody s mnoha benefity. Na potvrzení či vyvrácení těchto domněnek si pravděpodobně budeme muset ještě pár let počkat, než se kratom více rozšíří a vědci se začnou věnovat jeho zkoumání.

Různé druhy kratomů

Nejčastěji se prodává zelený kratom, který je nejjednodušší na výrobu. Listy stačí usušit a namlít na prášek. Dále je oblíbený bílý kratom, na který se používají starší listy. Červený kratom vzniká tak, že se listy před sušením nechají po dobu několika dní fermentovat.

TIP: Kratom tablety

Už jste objevili kratom a jeho kouzlo?

A co znamená označení nano? Tímto slovíčkem prodejci dávají najevo, že je kratom namletý na nejjemnější formu.

Kde koupit kratom?

V Česku je kratom legální, takže ho zakoupíte třeba pohodlně online. V mnoha evropských zemích (Slovensko, Francie, Polsko, Itálie a další) je však zakázán, stejně tak v některých státech USA.

Nejsilnější kratom v ČR (dle výsledků testů z USA) prodávají v e-shopu Nejlepsikratom.cz. Prodávají různé typy, tak se podívejte na nabídku. Lidé si nejčastěji kupují 100 g, každopádně mějte na paměti, že byste ho měli uchovávat v suchu a temnu, bez ztráty kvality vydrží více než půl roku.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..