Už jste objevili kratom a jeho kouzlo?

Už jste objevili kratom a jeho kouzlo?
Už jste objevili kratom a jeho kouzlo?

Kratom. Zázračné slovíčko, které je v poslední době skloňované ve všech pádech. Víte však, o co se jedná? Máte s ním nějaké zkušenosti? Tušíte, kde se dá koupit? Pojďme si všechno trochu vyjasnit.

Kratom je prášek namletý z listů stromu, který se latinsky jmenuje Mitragyna Speciosa. Patří do stejné čeledi jako třeba kávovník. Namísto kofeinu ovšem obsahuje zhruba čtyřicet alkaloidů. V USA tento prášek užívá dle odhadů více než deset milionů lidí, oblíbili si ho zejména sportovci, manažeři a studenti. Na popularitě nabírá také v Česku.

Kratom jako zázrak přírody?

Přes jeho oblibu v zahraničí je kratom ještě stále relativně málo prozkoumaný. Neexistují bohužel data o jeho využití, i když mnozí se domnívají, že jde o skutečný zázrak přírody s mnoha benefity. Na potvrzení či vyvrácení těchto domněnek si pravděpodobně budeme muset ještě pár let počkat, než se kratom více rozšíří a vědci se začnou věnovat jeho zkoumání.

Různé druhy kratomů

Nejčastěji se prodává zelený kratom, který je nejjednodušší na výrobu. Listy stačí usušit a namlít na prášek. Dále je oblíbený bílý kratom, na který se používají starší listy. Červený kratom vzniká tak, že se listy před sušením nechají po dobu několika dní fermentovat.

Už jste objevili kratom a jeho kouzlo?

A co znamená označení nano? Tímto slovíčkem prodejci dávají najevo, že je kratom namletý na nejjemnější formu.

Kde koupit kratom?

V Česku je kratom legální, takže ho zakoupíte třeba pohodlně online. V mnoha evropských zemích (Slovensko, Francie, Polsko, Itálie a další) je však zakázán, stejně tak v některých státech USA.

Nejsilnější kratom v ČR (dle výsledků testů z USA) prodávají v e-shopu Nejlepsikratom.cz. Prodávají různé typy, tak se podívejte na nabídku. Lidé si nejčastěji kupují 100 g, každopádně mějte na paměti, že byste ho měli uchovávat v suchu a temnu, bez ztráty kvality vydrží více než půl roku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..