Vliv elektrokola na lidské zdraví

Vliv elektrokola na lidské zdraví
Vliv elektrokola na lidské zdraví

Všichni víme, že jízda na kole je zdraví prospěšná. Pohybujeme se na čerstvém vzduchu, srdce i svaly pracují a fyzická kondice se zlepšuje. Ovšem klasická jízdní kola jsou postupně nahrazována elektrokoly a ta jsou opředena mnoha mýty. Tím pravděpodobně nejvýraznějším z nich je potom právě vliv na lidské zdraví. Mnoho lidí má za to, že s elektrokolem zleniví a že je to záležitost pouze pro starší. Dnes si ale ukážeme, že opak je pravdou a že po jízdě na elektrokole Apache, která se řadí mezi nejprodávanější u nás, už nikdy nebudete chtít své staré klasické kolo ani vidět.

Elektrokolo nejezdí za vás

Hned na začátku je potřeba si vysvětlit, jak vlastně funguje elektrokolo. I to je totiž často předmětem dohadů a nepřesných informací. Lidí se často mylně domnívají, že elektrokolo jakýmsi způsobem jezdí a šlape za jezdce a ten se tak jednoduše veze a nemusí vynaložit žádné úsilí, aby se na elektrokole pohyboval. Tak tomu není. Elektrokolo není moped. Přestože byste často na první pohled nerozeznali elektrokolo od běžného bicyklu, samozřejmě se liší významně. Co dělá elektrokolo tím zázrakem, jakým je, je samozřejmě elektromotor, baterie a asistence při šlapání. Ta má ve většině případů několik úrovní, ale dá se také zcela vypnout. Elektrokolo má také ze zákona omezenou rychlost, takže jakmile dosáhnete rychlosti 25 km/h, motor se vypne a šlapání zůstává zcela na vás.

Vliv elektrokola na lidské zdraví
Profesionální fotograf

Zábavná forma pohybu

Díky možnosti regulace asistence je zcela na vás, kolik energie vám elektrokolo pošle do pedálů a jak moc si od něj necháte vypomáhat. To je ideální pro všechny, kteří by rádi začali dělat něco pro své zdraví nebo zlepšení své kondice, ale potřebují se od něčeho odrazit. Díky elektrokolu si můžete postupně zvyšovat laťku a sledovat, jak dokážete dané úseky projet větší rychlostí s menším stupněm výpomoci. Co ovšem na elektrokole pocítíte okamžitě, je ta nesmírná zábava, kterou přináší. Elektrokolo totiž hned po prvním šlápnutí do pedálů odstraní všechny nepříjemné aspekty jízdy na kole, které vás mohly kdy otravovat. Vyrovná každý prudký kopec, dovolí vám jet kudykoli a beze strachu, že se ocitnete někde, kde byste například nestačili. A můžeme vám slíbit, že s elektrokolem rozhodně nezlenivíte. Ve většině případů totiž lidé zjistí, že je jízda tak moc baví, že jezdí častěji a dál než na obyčejném kole.

Spálíte stále signifikantní množství kalorií

Protože jsou elektrokola celosvětově tak oblíbená, již proběhlo několik výzkumů, které měly potvrdit, kolik člověk při jízdě na nich spálí kalorií. Průzkumy ukázaly, že většina spálila za hodinu 344-422 kalorií, což je pouze o 17 % méně, než spálíte na běžném kole. Navíc vzhledem k vyšší hmotnosti elektrokola je potřeba více zapojovat střed těla a jeho svaly a dochází tak k jejich lepšímu posílení. Jízda na elektrokole nezatěžuje srdce, což má pozitivní vliv na uchování normální hladiny krevního cukru u starších lidí a celkově v člověku vyvolá pocit radosti, zvýšené energie a nabídne možnost pohybu na čerstvém vzduchu, kterého se nebudu moci nabažit.

Elektrokolo pro každého

Elektrokola se dnes vyrábí skoro pro každou příležitost. Můžete si tak vybírat z modelů horských elektrokol, která jsou vhodná pro milovníky adrenalinu a terénu, městských elektrokol, která zase potěší ty, kteří rádi jezdí po městských cyklostezkách či používají kolo jako dopravní prostředek ve městě nebo krosových a trekingových elektrokol, která jsou vhodná pro všechny, kteří stojí jednou nohou v obou těchto světech. Ať už si vyberete kterýkoli model elektrokola, můžete se spolehnout, že vám přinese tolik radosti a zábavy, že se budete na každou projížďku těšit jako malé dítě a uděláte ze svých cyklovýletů absolutní prioritu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..