Věci v domácnosti, které se mohou stát vašimi nejhoršími nepřáteli, pokud se o ně nebudete dobře starat


Věci v domácnosti, které se mohou stát vašimi nejhoršími nepřáteli, pokud se o ně nebudete dobře starat
Věci v domácnosti, které se mohou stát vašimi nejhoršími nepřáteli, pokud se o ně nebudete dobře starat

Je normální lpět na určitých položkách pro domácnost, ale to by mohlo být  škodlivé pro naše zdraví. To je o to větší důvod, že bychom se o ně měli vždy řádně starat nebo je v případě potřeby měnit. Když ignorujeme výměnu nebo údržbu těchto položek, mohou být pro nás buď zbytečné, nebo způsobit zdravotní problémy. Používání lufy po dobu delší než 3 týdny by mohlo být pro naši pokožku škodlivé, nebo použití starého routeru, který je starší než 4 roky, by mohlo zpomalit naše připojení k internetu, apod.

Hrnky

Co je to dobrá káva bez našeho oblíbeného hrnečku. Hrnky jsou to, co používáme každý den, a nemůžeme si dát dobrou kávu s hrnkem naplněným bakteriemi.

Po naplnění našeho hrnku kávou a smetanou se hrnku doslova dotkneme rukama a rty, a pokud náš hrnek obsahuje bakterie, může to být zdraví škodlivé. Je důležité, abychom náš hrnek umyli okamžitě po jeho použití, protože už za 45 minut na něm mohou začít růst patogeny, jako je plíseň.

Matrace

Na vaší matraci se mohou časem hromadit roztoči a prach, což může být škodlivé pro lidi, zejména pro alergiky nebo lidi s dýchacími potížemi.

Když naše matrace není v dokonalém stavu, můžete mít problémy se spánkem, což může vést k onemocnění srdce nebo ledvin. Obecně se doporučuje měnit matraci každých 8  let, ale vše záleží na typu matrace.


Polštáře

Je doporučeno, abychom měnili naše polštáře jednou za 1 – 2 roky, protože vždy, když na nich spíme, mohou působit jako absorbent odumřelých kožních buněk a vlasů, a mohou se stát i ideální prostředí pro roztoče, které mohou být škodlivé pro naši pokožku.

Je dobré měnit naše polštáře každých 6 měsíců a doporučuje se také použít ochranné pouzdro mezi polštářem a povlakem na polštář.

Ručníky

Co je to svěží koupel bez čistého ručníku? Pokud váš ručník není správně udržován, může být vaše pokožka podrážděná nebo dokonce infikovaná bakteriemi. Kdykoli je váš ručník vlhký, stane se z něj dokonalá živná půda pro bakterie.

Ručník byste měli umýt po každých 3 použitích, abyste udrželi správnou hygienu (to je nejlepší způsob, jak zabránit infekci z ručníku). Kromě toho byste měli své ručníky vyměňovat alespoň každé 2  roky, protože po této době mají tendenci ztrácet svoji savost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..