Víte, co je lepší než BIO produkty? Ty, co vám vzniknou doma!

Víte, co je lepší než BIO produkty? Ty, co vám vzniknou doma!

Víte, co je lepší než BIO produkty? Ty, co vám vzniknou doma!

V minulosti si lidé pěstovali ovoce i zeleninu a chovali zvířata, aby měli co jíst. Postupem času se od toho upustilo. Je jenom dobře, že v posledních letech můžeme pozorovat návrat tohoto trendu. Začalo to BIO produkty a pokračuje i vlastním chováním zvěře a pěstováním rostlin.

BIO produkty v obchodech lákají na to, že nepochází z velkochovů a nejsou hnojeny umělými hnojivy. Stejně ale nikdy nemůžete vědět, zda je to úplná pravda. A o těch neúměrně vysokých cenách ani nemluvě. Přitom spoustu takových BIO produktů by si člověk, který má kousek zahrádky, dokázal vypěstovat i sám. A když ne na zahrádce, tak kolikrát v květináči na balkoně.

Začněte zeleninou a pokračujte třeba slepicemi

Vypěstovat vlastní zeleninu si zvládne opravdu každý. Mít krávu na vlastní maso už tak snadné není. Ale třeba domácí vejce mohou mít také všichni, kdo mají kousek volného pozemku. Slepičkám stačí málo a pro spotřebu jedné rodiny jich postačí chovat opravdu jen několik.


Cenově se to vyplatí, navíc získáte více než vejce

Cena slepice se pohybuje od 60 do 300 Kč podle plemena a stáří, přičemž jedna slepice se dožívá zhruba čtyř až pěti let. Po dvou letech nicméně klesá její snáška. Avšak zatímco vás slepice budou stát jen granule, směsi a trochu obilí, poskytnou vám toho mnohem více. Kromě vajíček se postarají i o vaši zahradu! Zbaví ji červíků a škůdců, pohnojí organickým trusem.

Domácí vajíčka jsou prostě lepší, nejen chuťově

Především ale budete vědět, co jíte. Domácí vejce obsahují daleko více vitamínu A, Omega-3, beta-karotenu a vitamínu D. Poznáte je podle barvy i chuti, obě jsou výraznější než v případě vajec z klecového chovu.

Kromě toho všeho budete moct mít dobrý pocit, že děláte něco pro přírodu. Permakultura neboli ohleduplný přístup k přírodě a životnímu prostředí je dnes velmi v kurzu. Přidejte se k těm zodpovědným, jimž záleží na naší planetě, i vy!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..