Vracáky, mosty a zatopené stromy: Co to znamená při lovu kaprů?

Vracáky, mosty a zatopené stromy: Co to znamená při lovu kaprů?
Vracáky, mosty a zatopené stromy: Co to znamená při lovu kaprů?

Už se také nemůžete dočkat, až budete mít volný den, a budete si moci zajet na řeku na kapry? Jak si najít nejlepší místo pro chytání a proč vlastně zmiňujeme i mosty? Na vše odpovíme.

Výbavička musí být

Než si smočíte nohy v řece, hodí se s sebou mít pořádnou výbavu. O prutu se snad ani bavit nemusíme, protože ten již máte určitě vychytaný. Možná jste ale ještě nepřišli na novinky ze světa návnad. Boilies jsou speciální návnady, se kterými bude váš lov úspěšnější. Speciální návnady na kapry v sobě ukrývají dobroty, které mají pořádní macci prostě nejraději. Carp inferno, nebo dipy pro boilies, to rozhodně nesmíte nechat doma. Nezapomeňte ani na tygří ořech.


Jdeme na vracáky

Nejlépe se vám bude chytat pořádné kapry v místě, kterému se říká „vracák“. Říční kapr tato místa vyhledává a zbožňuje. O co jde? Proud se mění natolik, že se voda jako by začala vracet. Zkuste to pomocí malé větve. Na vracáku se na chvíli začne vracet po proudu. Jste na správném místě! Právě zde mají kapři zázemí a ochranu před silným proudem a mohou se zde dosyta nacpat sedimenty, které řeka přináší. Vracáky jsou oblíbené stanoviště.

Mosty a říční stavby

Ani tato místa byste při svém lovu neměli vynechat. Existují rybáři, kteří si lov říčních kaprů plánují speciálně pod mostem. Neprší na ně, pozorují dění okolo, vychytávají ta nejlepší místa. Mosty a říční stavby zasahující do toku řeky zpomalí a roztříští dravý proud řeky. Ryba má ochranu před silným proudem, a samozřejmě také dostatek vířící se potravy. Kdo by tady nebyl?

Zatopené stromy a klidná místa na řece

Vždy naleznete místo, kde je v řece několik spadených stromů, nebo kde se vyskytuje slepé rameno řeky. I zde se kapři rádi pohybují. Odpočinek od silného proudu zajišťuje stromoví. Zkuste zde hodit několik boilies a uvidíte sami, jaké ryby se vám ukáží.

Boilies můžete nechat vyschnout, tím pádem přilákáte ty největší kapry.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..