Vyberáme podlahy na terasy a výstavy


Vyberáme podlahy na terasy a výstavy
Vyberáme podlahy na terasy a výstavy

Začínajúca jar je skvelým obdobím, kedy premýšľať o letnej terase. Možno už máte jej detailnú predstavu, ale chýba jeden detail. Aký druh odolnej podlahy by mohol byť vhodný pre terasu a zároveň napríklad aj pre interiérovú výstavu?

Ktoré materiály sú vhodné pre vašu terasu?

Pred výberom materiálu podlahy na terasu je nutné zvážiť, čomu bude vaša terasa čeliť. Bude zakrytá alebo odkrytá? Bude na ňu neustále pôsobiť slnečné svetlo, či hrozí dážď? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu zvoliť si ten správny druh podlahy. Pri výbere podlahy sa netreba riadiť len trendmi, ale zamerať hlavne na jej funkčnosť.

Drevo

V prípade krytej terasy, ktorá by zaručila suché prostredie by vám stačila podlaha z klasického dreva. Môžete si vybrať starú dobrú klasiku buk, dub či smrek. Ceny sú navyše veľmi prístupné. Drevená podlaha je prirodzená a pôsobí pekným dojmom. Nie je však vhodná v prípade odkrytého povrchu. Ak plánujete mať na záhrade bazén a budete chodiť bosí, môže sa vám na nej šmýkať.

Prírodný kameň

Túžite po podlahe ako z vysnívanej dovolenky? V tomto prípade môžete siahnuť po prírodnom kameni. Avšak treba si dať pozor, aký druh kameňa si vyberiete. Klasický kameň pre chodenie naboso pohodlný určite nebude a preto si radšej zvoľte prírodný kameň, ale tu treba počítať s vyššou cenou.


Dlažba

Dlažba je veľmi dostupným materiálom, vyžaduje si minimálnu starostlivosť a je cenovo veľmi výhodná. Mnohí si však neuvedomujú, že dopadanie slnečných lúčov môžu spôsobiť jej prehriatie. Preto je vhodná len pre terasy, ktoré  budú aspoň čiastočne zastrešené.

Vyberáme podlahy na terasy a výstavy

Zabudnite na klasiku, vyskúšajte multifunkčnú podlahu

Jednou z dnešných možností môžu byť podlahové PVC dielce, ktoré vyskladajú interiérovú alebo exteriérovú podlahu veľmi rýchlo a jednoducho. Ich multifunkčné využitie ocení každý – sú vhodné pre terasy, výstavy, pivnice, sklady, obchody či technické a pracovné miestnosti.

Podlahy švédskej značky Bergo sa na rozdiel od iných materiálov neprášia, nepodliehajú mrazom, slnečnému žiareniu a sú vhodné aj do mokrých priestorov (napríklad v prípade už spomínaného bazéna na záhrade či dažďa). Nevyžadujú si žiadnu náročnú montáž, lepenie ani prichytenie klincami. Jednotlivé dielce sa zacvaknú do seba a prispôsobia sa podkladu. Ich výhodou je rýchla demontácia bez poškodenia a môžu sa tak opäť využiť.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..