Vybíráme kapesní nože, aneb na co si dát pozor


Vybíráme kapesní nože, aneb na co si dát pozor

Kapesní nože nejsou pouze skvělou vychytávkou pro lidi milující kempování v přírodě, ale své využití najdou i při běžném domácím používání. Plánujete si takový kousek pořídit i vy, ale nevíte, jak si správně vybrat? Nevadí, my vám poradíme!

Musíte vědět, proč si nůž pořizujete

Úplně první krok, jejž musíte udělat před tím, než si začnete kapesní nože prohlížet na internetu, je ujasnit si, za jakým účelem si tento nástroj vlastně plánujete zakoupit. Je to velmi důležité, protože od tohoto se následně bude odvíjet úplně všechno. Je totiž velice zásadní rozdíl, pokud si kupujete nůž na nařezávání klacků a kabanosu, anebo plánujete řezat třeba lana. Každý model má svá určitá specifika, která je zapotřebí respektovat. 

Až budete mít jasno v tom, proč si nůž kupujete, nastal čas vybrat ideální kousek. Nože rozlišujeme na dvě základní kategorie, z nichž si můžete vybírat. Tou první jsou nože pevné, jež mají nevýhodu v jejich vyšší hmotnosti a větší velikosti. Druhou variantou jsou skládací nože, které bývají často doplněné i o další vychytávky, jako například otvírák či pilník, což při táboření v lese jistě oceníte. Oproti těm pevným se dají snáze nosit v kapse a bývají lehčí a bezpečnější.

Nůž musí perfektně sedět v ruce

Až si budete vybírat nůž, vždycky dbejte na to, aby vám daný kousek perfektně seděl v ruce. Jestliže tuto zdánlivou drobnost zanedbáte, koledujete si o nepěkné zranění. Stejně tak se vyhýbejte nekvalitním kousků z pochybných materiálů, protože i v tomto případě vám hrozí, že si při manipulaci s nožem ošklivě ublížíte.
Velký výběr kvalitních kapesních nožů a mnoha dalších zdraní nabízí například společnost Kentaur. Navštivte jejich internetový obchod a vybírejte si z mnoha designově zajímavých produktů. Zákazníci tam najdou vše od malé kapesní rybičky až po velké nože s kombinovaným ostřím.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..