Vyměňte klasická svítidla za LEDková


Vyměňte klasická svítidla za LEDková

Účty za elektřinu patří mezi nejvyšší pravidelně placené položky u jakékoli domácnosti. Pokud i vy vidíte, že jsou platby skutečně vysoké, je na čase začít s touto situací něco dělat. Ano, můžete vyměnit elektrokotel za tepelné čerpadlo nebo jiný zdroj vytápění. Investice bude ovšem hodně vysoká. Stačí vám přitom mnohem méně. Vyměnit stávající svítidla. LEDky jsou totiž maximálně úsporné a nabízejí i spousty dalších výhod. Jakých? Dozvíte se o nich v následujícím textu.

Maximální možná úspora energie

Moderní LED technologie je skutečně úsporná. Nejedná se pouze o nějaké klišé, jež se v souvislosti s ní často objevuje. Proč tomu tak je? U klasických wolframových žárovek jde celkem 95 % elektřiny jenom na výrobu tepla, tedy vedlejšího produktu. LEDky fungují opačně. Energie je vydávána na svícení a teplo je vedlejší. Jestliže tedy budete potřebovat osvítit průměrně velkou místnost, zvládnete to buď s wolframovou žárovkou o spotřebě 40 W anebo LEDkou, jež spotřebuje 7W. Sami uznáte, že se jedná o markantní rozdíl.

Na praskání zapomeňte

U standardních žárovek jsme bohužel zvyklí na jejich praskání, a to skoro v pravidelných intervalech. LED reflektory, žárovky, panely anebo jiné varianty tohoto osvětlení vydrží mnohem déle. Obecně se uvádí, že životnost LEDky se pohybuje okolo 55 000 hodin. Prasknout nemůže. Pokud se už pokazí, vztahuje se na ni dvouletá záruka. Instalovat LED osvětlení můžete i na místa, kde se neustále zapíná a vypíná. Blikání jim vůbec nevadí.

Vyberte si elegantní svítidla

Výběr LED svítidel je obrovský. Není nutné volit pouze modely se žárovkami. Moc hezky vypadají třeba LED pásky nebo panely. Své místo si najdou ve všech místnostech. Pásky se hodí především do kuchyně, kde dokonale osvětlí kuchyňskou linku. Do větších hal jsou vhodné LED reflektory. Ať už potřebujete jakákoli svítidla, vyberte si pohodlně online na https://www.ledakce.cz/.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..