Výplata z Německa na český účet

Výplata z Německa na český účet
Výplata z Německa na český účet

Česká republika nabízí mnoho různých pracovních pozic, i přesto jezdí někteří vydělávat do Německa. Finančně se jim varianta vyplatí více. S výplatou tedy musíte počítat v cizí měně – eurech. Výplaty chodí nejčastěji na bankovní účet, v případě zahraničních plateb si musíte ujasnit, zda budete mít platbu na svůj účet nebo budete mít účet v zahraničí. Založení účtu v Německu není složité, stačí najít vhodnou banku. Musíte také umět dobře mluvit německy, abyste rozumněli tomu, co vlastně ve smlouvě podepisujete.

Jak dlouho trvá převod peněz?

Převod peněz z Německa ve standardním režimu platby, je částka připsána na účet nejpozději do 3 pracovních dnů od data splatnosti. Převod peněz je také možné ovlivnit dobou, kdy je platba odeslána. Každá banka zasílá své platby v určitou denní hodinu, pokud je příkaz zaslán až poté, odeslána bude nejdříve následující den. Je-li platba zaslána i v jiné měně, může to taktéž ovlivnit dobu převodu peněz.

Jak levně poslat peníze?

Když máte dostat výplatu, chcete ji v plné výši. Pokud bude zaslána na německý účet, v plné výši ji dostanete, je to ovšem v eurech, což na nájem nebo zaplacení hypotéky v českých korunách moc nepomůže. Za převod peněz se často platí vysoké poplatky, některé je vedou i bez poplatků, ale určují si pravidla. Levný převod peněz bývá nejčastěji ve dvou variantách, kdy je jeden účet veden v Německu a druhý v Česku, tyto účty jsou navzájem propojeny. Založit si také můžete účet v Česku, který bude veden v cizí měně, často k němu také není vystavena platební karta.

Peníze se dají také poslat přes webovou stránku WISE, která nejen nabídne srovnání různých kurzů, ale také možnost rovnou platbu poslat. Pokud je platba zaslána touto metodou, můžete si rovnou zjistit, kolik peněz vám přijde. Záleží také na dohodě zaměstnance a zaměstnavatele, zda budou poplatky odečteny z výplaty nebo je bude platit zaměstnavatel jako bonus.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..