Vyplatí se pořídit horkovzdušnou fritézu?

Vyplatí se pořídit horkovzdušnou fritézu?

Jídlo může být pro tělo nejen prospěšné, ale zároveň ho i pomalu zabíjet. To platí hlavně v případech, kdy se neživíte příliš racionálně a přeháníte to s cukry i tuky.

Přitom smažené pochoutky si můžete dopřávat stále, ovšem pouze s minimem oleje. Musíte si však koupit horkovzdušnou fritézu.

Jaký je rozdíl mezi horkovzdušnou fritézou a klasikou?

Horkovzdušná fritéza patří v posledních letech mezi horké zboží a klasické olejové friťáky odsouvá na druhou kolej. Po důvodech není potřeba se sáhodlouze pídit. Lidem jde hlavně o zdraví a také trochu o peníze. S klasickou fritézou budete přicházet o obojí.

Horkovzdušná verze totiž nepotřebuje k tepelnému zpracování potravin prakticky žádný olej, což má pozitivní dopad nejen na zdraví, ale právě i na peněženku. Nemusíte totiž kvůli každému smažení kupovat nový olej a používat starý přepálený není zrovna nejlepší nápad. A to z mnoha důvodů.

Jak funguje?

V podstatě se dá říci, že horkovzdušná fritéza funguje podobně jako tradiční horkovzdušná trouba. Po zapnutí ohřívá vzduch na zvolenou teplotu a tím jídlo připravuje do poživatelného stavu. Díky ventilátoru, který je nedílnou součástí všech moderních fritéz, se horký vzduch přelévá přes potraviny rovnoměrně, takže nikdy nevytáhnete jídlo z jedné strany spálené a z druhé polosyrové.

A když přidáte stopové množství oleje, můžete si takto vyrobit hranolky, kuřecí nugetky či další laskominy prakticky na stejné chuťové úrovni, jako kdyby vylezly z olejové lázně. Ovšem s tím rozdílem, že takto upravené jídlo je mnohonásobně zdravější.

Samozřejmě, že kvůli nové fritéze nemusíte vyhazovat troubuTrouby jsou jednak daleko prostornější, jednak jsou v naprosté většině případů spojeny s varnou deskou, případně klasickým sporákem. Bez toho byste v kuchyni asi normálně existovat nemohli. Oba spotřebiče se tak výborně doplňují.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..