Vytápění koksem: Myslete ekonomicky i ekologicky

Vytápění koksem: Myslete ekonomicky i ekologicky

Zdá se vám aktuální faktura za vytápění vašeho domu nebo firemního objektu příliš vysoká? Možná to nebude jenom sen, ale bohužel tvrdá realita. Především plyn a elektřina bohužel něco stojí a často se nejedná o nízké sumy. Právě proto se vyplatí vsadit na moderní tuhá paliva. Ne, dřevo aktuálně na mysli nemáme. Naším cílem je poukázat na výhodnost topení prostřednictvím koksu. Že jej neznáte anebo jste o něm slyšeli pouze z doslechu? Pak jste na správném místě! Soustředíme se na něj totiž podrobněji.

Koks se představuje

Většina lidí si dnes plete koks s klasickým černým uhlím. Při porovnání zjistíme, že se nejedná o nijak extra rozdílné suroviny. Nicméně koks je až jakýmsi finálním produktem, který se vyrábí právě z černého uhlí. Děje se tak ve specializovaných pecích za žáru kolem 1000 stupňů Celsia. Díky tomuto procesu jsou z uhlí odstraňovány veškeré prchavé látky a nežádoucí směsi, které zabraňují efektivnímu hoření. Vzniknuvší čistý koks je maximálně výhřevný a vydrží hořet dlouhou dobu.

Vytápějte ekologicky

Mnozí z nás si mylně myslí, že koks je v podstatě neekologickým palivem. Na první pohled by se to mohlo zdát, jelikož vzniká z uhlí. Proces hoření ve speciálních pecích ale dokáže odstranit nežádoucí látky, takže spalováním koksu vzniká pouze čistý oxid uhličitý. Tím pádem nedochází k úniku nežádoucích látek do ovzduší a vytápění je ekologické.

Pytlovaný koks slibuje pohodlí i nízkou cenu

Práce s koksem může být špinavá. Především ale v sypané formě. Objednáte-li si pytlovanou podobu, nebude problém. Moderní prodej koksu v pytlích na paletách slibuje pohodlnou a čistou manipulaci. Pokud si navíc zakoupíte koks u společnosti Optimtop, budete mít dopravu od jedné palety zcela zdarma. Firma rozváží jak koks, tak i černé uhlí a palivové dřevo po celé České republice.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.