5 rad, jak si vybrat půjčku a nenaletět

5 rad, jak si vybrat půjčku a nenaletět

Máte v plánu půjčku a nechcete naletět a šlápnout vedle? Postup je jednoduchý. Předkládáme vám 5 rad, díky kterým budete mít jistotu, že si vyberete správně. Podle daných rad byste měli postupovat vždy, i když si o peníze bude žádat i v budoucnu.

Použijte nezávislý srovnávač

Dnes je na trhu na několik desítek různých poskytovatelů půjček. Zjistit detailní informace o každém z nich by bylo pochopitelně složité a časově velmi náročné. Naší první radou je použití nezávislého srovnávače, kterým jsou Půjčkypřehledně. Právě na něm najdete veškeré osvědčené a férové poskytovatele na jednom místě. Díky tomu získáte jasný přehled o tom, co se dnes na našem trhu nabízí, stejně jako získáte i přehled o tom, jací poskytovatelé patří mezi ty férové, u kterých nemusíte mít obavu, že byste naletěli, nebo že byste byli podvedeni.

Vybírejte ve správném segmentu

Než začnete konkrétní půjčku vybírat, je pochopitelně třeba ujasnit si, na co budete peníze potřebovat a o kolik si budete žádat. Toho se týká naše rada číslo dvě. Důvodem je to, abyste při žádosti o peníze využili skutečně správného segmentu, ve kterém si požádáte. Dnes můžeme trh rozdělit do tří hlavních skupin, kterými jsou:

  • Hypotéky
  • Spotřebitelské půjčky
  • Mikropůjčky

První skupina je spojena i s milionovými částkami, pomocí kterých budete moci financovat své bydlení. Druhá možnost nabídne desetitisíce a statisíce, třeba na běžné vybavení bytu. A online půjčky? Ty jsou ideální, pokud potřebujete pokrýt případné finanční komplikace, spojené třeba s nenadálým výdajem, nebo s výplatou.

Zvolte odpovídající splatnost

Mnoho lidí se u půjčky dostane do finančních problémů hlavně proto, že si zvolí špatnou splatnost. To se děje hlavně ve chvíli, kdy si nijak nepromyslí své možnosti. Proto dejte na naši třetí radu a splácení půjčky si řádně promyslete. Jak? Nejprve je nutné mít jasno o svém rozpočtu a o tom, kolik vám měsíčně zbývá. Výše splátky by tuto hodnotu nikdy neměla přesahovat. Stejně tak by neměla být ani stejná, jelikož je dobré vždy počítat s určitou rezervou. Co ale také nedoporučujeme, to je volit možnost těch nejnižších splátek. Sice váš rozpočet zatíží minimálně, ale na druhou stranu budete platit i dlouhé roky, což se podepíše i na částce, kterou celkem přeplatíte. Cílem by měla být splátka, kterou zvládnete, a která bude spojena s rychlým uhrazením půjčky.

Vyhledejte nejvýhodnější půjčku

Rada číslo 4 se netýká ničeho jiného, než celkové výhodnosti. Ta je při výběru půjčky rozhodně maximálně důležitá. Mnoho lidí hledí na poplatky, nebo na úrok. Ideální však je hledět na RPSN. To bychom mohli označit jako roční procentuelní sazbu náklad. Uvádí se v procentech a jasně ukazuje, kolik přesně z celkové sumy půjčky přeplatíte. Čím je RPSN menší, tím pochopitelně lépe. A proč hledět právě na tuto hodnotu Důvodů je několik:

  • Je povinná u každé půjčky
  • Zahrnuje vše, co ji zdražuje
  • Snadno spočítáte, kolik celkem přeplatíte

Pozor na podezřelé půjčky

Rada na závěr se týká toho, že nesmíte naletět na žádnou podezřelou půjčku. Jak je poznáte? Mají příliš benevolentní podmínky, kombinované s vysokými částkami v nabídce. Mnohdy také požadují poplatky předem. Od takových raději ruce pryč. Když už bude třeba rychlá půjčka bez registru, nebo třeba bez doložení příjmu, zkuste raději osvědčený segment mikropůjček a známou společnost. Pokud bude nutné více peněz, je možné zvolit varianty ručené nemovitostí. Cokoliv se dnes vymyká normálu, je velmi podezřelé. Potvrdit si to můžete třeba i tím, že poskytovatelé nemají žádné kancelářské zázemí, tají před vámi mnoho informací a jediná možnost, jak se s nimi spojit, je spojena s voláním na drahé linky. To vše jsou znaky podvodníků, kteří vás chtějí napálit. Identifikujte je a vyhýbejte se jim.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..