Vzdělávání ve firmách se radikálně změnilo – hitem je e-learning

Vzdělávání ve firmách se radikálně změnilo – hitem je e-learning

Vzdělávání zaměstnanců je pro firmy nezbytností. Některá školení musí zaměstnavatelé poskytovat zaměstnancům na základě zákonů a různých předpisů. Jiná bývají v zájmu samotných zaměstnavatelů.

Proč vzdělávat své zaměstnance?

Povinná školení

Rozhodně proto, abychom si dostáli svých povinností ze zákona. Velké firmy to vědí, začínající podnikatelé a firmičky tápou. Pak se diví, že jsou pokutované v případě kontrol či jinak trestané, jestliže dojde k pracovnímu úrazu. Firmy mají povinnost školit v celé řadě oblastí. Především jde o školení BOZP a PO. Dalšími povinnými školeními jsou pravidelná školení řidičů z povolání a řidičů referentů. To bývají ti zaměstnanci, kteří sice řízení automobilu nemají jako svoji pracovní náplň ve smlouvě, ale auto používají při výkonu své práce, dokonce je jedno, jestli firemní, nebo soukromé. Všechny lze realizovat jako online školení, což šetří firmě peníze i čas.

Rozšiřování znalostí zaměstnanců

Řada zaměstnavatelů potřebuje zaměstnance školit a vzdělávat i z důvodu udržování či zvyšování jejich kvalifikace. Nová technika na pracovišti, nové poznatky, různé tvrdé i měkké dovednosti – to vše má dnes zaměstnavatel možnost zaměstnance učit prostřednictvím kvalitního e-learningu. Často jde též o rozšířené znalosti v oblasti bezpečnosti práce (například poskytnutí první pomoci), v oblasti nakládání s daty (IT bezpečnost, ochrana osobních údajů apod.). Kvalitní e-learning platforma, jakou je EDUNIO, dokáže nabídnout kompletní správu vzdělávání zaměstnanců, hotové kurzy v řadě oblastí, včetně zákonných školení, i možnost nahrávání vlastních kurzů zaměstnavatele.

Vzdělávání jako nepeněžní benefity pro zaměstnance

Co nabídnout zaměstnancům místo ještě vyššího platu? Ideálně různé vzdělávací benefity, které jsou prospěšné pro zaměstnance i zaměstnavatele. Těmi mohou být právě e-learningové kurzy v různých oblastech. Zaměstnanci na tyto benefity slyší a v praxi skutečně fungují. Online vzdělávání dnes není považováno za méně kvalitní, naopak, je vnímáno jako benefit. Učíte se kdykoliv a kdekoliv, bez ztráty času dojížděním. Zaměstnanci i zaměstnavatelé jej dnes preferují.

E-kurzy PREVENT

Specialistou na e-learningové vzdělávání zaměstnanců je společnost PREVENT. Pro firmy vytvořila hned dvě platformy. INSTRUCTOR je LMS platforma pro snadné zákonné školení zaměstnanců online. Hodí se zejména pro menší podniky. Společnosti, které berou vzdělávání svých zaměstnanců vážně, či jde o firmy s velkým počtem zaměstnanců, mohou využívat platformu EDUNIO. Ta nabízí rovněž velice sofistikovanou správu vzdělávacího systému pro zaměstnavatele. PREVENT má pro firmy připravené již hotové e-kurzy. Ty lze též upravit na míru konkrétní firmě, případně mohou firmy využívat platformu pro nahrání vlastních kurzů.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..