Zahradní sestava tisíckrát jinak. Jak vybrat tu pravou pro vaši zahradu?

Zahradní sestava tisíckrát jinak. Jak vybrat tu pravou pro vaši zahradu?

Zahradní sety jsou velmi oblíbené, jelikož nabízejí svým majitelům skvělou relaxaci doslova v přírodě. Součástí domu bývá zpravidla prostorná terasa, a to je to pravé místo pro úžasnou zahradní sestavu, jež by měla být pohodlná jak pro rodinná setkání, tak i pro společenské příležitosti. Jak se vyznat v široké nabídce zahradních sestav? V tomto článku se zaměříme na nabídku zahradních setů, kde nesmí chybět ani oblíbené zahradní lehátko!

Materiál

Nejčastěji používaným materiály jsou dřevo, kov a plast. Klasické dřevěné sestavy jsou sice rustikální, avšak vyžadují pravidelnou údržbu a ochranu před povětrnostními vlivy. Kovové zahradní sety jsou pevné, zároveň těžší na přenášení, ale mohou být citlivé na rez. Zatímco plastové sestavy jsou lehké, snadno se udržují, avšak mívají kratší životnost než dřevěný či kovový nábytek.

Nicméně pro náročného zákazníka doporučujeme kov odolný proti korozi, vlhkosti, UV záření i výkyvům teplot. A tím je například sestava MERANO, při jejíž výrobě byla použita práškově lakovaná nerezová ocel. Na stolky a područky křesílek byly použity teakové desky, které propojují chladnou ocel s luxusním vzhledem, a navíc působí hřejivě.

Design

Design zahradní sestavy by měl být v souladu se vzhledem vaší zahrady. Pokud máte zahradu moderního stylu, pak zvažte zahradní set s minimalistickým vzhledem, zatímco pro tradiční zahradu může být vhodnější zahradní nábytek s klasickými prvky.

Komfort a funkčnost

Při výběru zahradní sestavy je důležité také myslet na pohodlí a praktičnost. Vyberte si zahradní set, který bude poskytovat dostatek prostoru pro vaši rodinu, avšak i hosty. K letnímu posezení patří i oblíbené grilovačky. Myslete při zařizování terasy i na inovativní zahradní gril.

Potřebujete „vypnout“?

Pak si pořiďte dokonale tvarované nastavitelné lehátko. Najděte si příhodné místo na zahradě, kde budete mít soukromí a klid a vychutnejte si zasloužený odpočinek a relax!
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..