Zásadotvorné potraviny: Proč je důležitá dbát na jejich konzumaci?

Lidské tělo potřebuje vyváženou stravu. V opačném případě se stává náchylnější na onemocnění. Jedním z častých jevů, který se v populaci běžně vyskytuje, je překyselení organismu. To může mít za následek vážné zdravotní problémy.

Co způsobuje překyselení těla?

Pakliže se organismu nedostává potřebné množství vitamínů a minerálů, případně i různých dalších látek a prvků, nebo dochází k jejich nerovnoměrnému přijímání, zvyšuje se pravděpodobnost, že tělu vypoví službu některý z orgánů. Nadměrné překyselení způsobuje kupříkladu cukrovku. Často je rovněž příčinou potíží se srdcem, jež vyústí v infarkt. Kromě toho jsou zde ale i mnohá jiná onemocnění. Týkají se třeba problémů s koleny, kdy se začíná projevovat artróza. V neposlední řadě pak překyselení organismu pocítíte i přímo, protože vás budou stále častěji trápit bolesti hlavy.

Jak snížit překyselení? Pomůže kvalitní strava

V každém případě je zapotřebí jíst výživné potraviny a zajistit si dostatečně pestrou stravu. V okamžiku, kdy se překyselení organismu přeci jen začíná projevovat, je dobré jídelníček obohatit o potraviny, jež přispívají k obnovení správného pH v krvi.

Obecně platí, že byste měli jíst potraviny v takovém poměru, aby kolem 80 % z nich bylo zásadotvorných. Pro silné zdraví a správnou hodnotu pH krve je vhodné do jídelníčku zařadit zejména zeleninu a ovoce. Zásadité potraviny jsou takřka všechny druhy ovoce a zeleniny. Dále je praktické do stravy přidat také mléčné výrobky, vejce apod.

Nezapomeňte pít vodu

Důležité je zmínit, že překyselení těla způsobuje i nedostatek vhodných nápojů. Pro lidský organismus je voda zásadní záležitostí. Pro udržení správného pH v těle se doporučuje pít hlavně čistou vodu, případně třeba bylinkové čaje, jako alternativu lze pak konzumovat černý čaj.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..