Potraviny, které nemusíte uchovávat v lednici, i když je tam dáváte


Potraviny, které nemusíte uchovávat v lednici, i když je tam dáváte
Potraviny, které nemusíte uchovávat v lednici, i když je tam dáváte

Lidé jsou tak zvyklí skladovat jídlo v ledničce, že opravdu nepřemýšlejí o tom, co tam opravdu stojí za to dát, a co je lepší mít při pokojové teplotě. I když je na obalu uvedeno „skladujte na chladném a suchém místě“, předmět automaticky vložíme do ledničky.

Papriky

Nemusíte skladovat papriky v lednici. Lze je snadno skladovat při pokojové teplotě v kuchyňské zásuvce nebo papírovém sáčku. Kromě toho papriky ztrácejí v lednici svěžest a křehkost.

Exotické ovoce

Banány, mango, papája a jiné tropické ovoce jsou nejlépe udržovat v teple. Nízké teploty ničí jejich vzhled (jako banány, které mohou mít tmavě hnědou barvu) a jejich strukturu.

Omáčky

Kečup, hořčice, sójová omáčka, balzamikový ocet, sladké a kyselé a kořeněné omáčky se snadno uloží do kuchyňské skříňky, i když jsou otevřené. Nemá smysl je držet na polici v lednici. Možná jste si všimli, že omáčky se často uchovávají ve stáncích na stolech v kavárnách a restauracích.


Čokoláda

Nikdy neskladujte čokoládu v lednici. Kromě toho, že absorbuje další vůně, může vlhkost uvnitř lednice dát čokoládě bílý povlak: to je cukr, který vychází na povrch. Tento povlak neovlivňuje chuť, ale nevypadá moc lákavě. 

Máslo

Jsme zvyklí uchovávat máslo v lednici, protože je to mléčný výrobek a mléčné výrobky se mohou při pokojové teplotě poměrně rychle kazit. Máslo je však trochu jiný příběh. Jeho hlavní složkou (80%) je tuk. Díky vysokému procentu tuku v kombinaci s nízkým procentem vody je produkt nevhodný pro růst bakterií. Proto lze máslo bezpečně uchovávat při pokojové teplotě po dobu alespoň několika dnů.

Broskve

Když jsou broskve pevné na dotek a postrádají svou charakteristickou sladkou vůni, potřebují ještě několik dní, než dozrají, než budou připraveny k jídlu. Do té doby je nejlepší je  skladovat při pokojové teplotě. Udržujte je neumyté a položte je stonkem dolů. Chladná teplota zpomaluje proces zrání a brání tomu, aby se broskve rychle kazily, proto patří do lednice zralé broskve.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..