Znáte podílové fondy?

Znáte podílové fondy?
Znáte podílové fondy?

Podílové fondy slouží jako investiční nástroje, díky nimž je umožněno investování do akcií, dluhopisů, aktiv atd. Finanční manažeři, kteří spravují podílové fondy, jsou profesionálové v oblast finančního trhu a snaží se o to, aby zabezpečili jak kapitálové zisky, tak příjmy podílového fondu. 

Jak podílový fond funguje?

V ohledu investování jsoupodílové fondy výhodnější než ostatních. Umožňují i drobným investorům přístup k profesionálním službám podílového fondu. Manažeři podílového fondu mohou investovat i třeba do komodit nebo nemovitostí, ale vše za vybraných podmínek.

Pro podílové fondy jsou velmi důležité podílové listy, které umožňují vstup právě do podílového fondu a podílení se na jeho výnosu. Můžeme také mluvit o takovém cenném papíru, který nám ,,zajistí vstup na trh“. 

Člověk, který vlastní podílový list, ale nemůže ovlivnit činnost podílového fondu například tak, jak to funguje u akcií. Tato činnost zůstává i nadále v rukou manažerů, kteří podílový fond řídí. 

Pokud tedy podílník, náš investor, koupí podílový list, získává část hodnoty fondu (která, pokud se bude dařit, by měla dosahovat růstu zisku). Prospekt podílového fondu poté určuje, co se s fondem bude dít. Mohou nastat 2 situace:

  1. manažeři se rozhodnou podílový fond dále reinvestovat – cílem je zvýšení hodnoty podílového fondu
  2. nebo se rozhodnou podílníkům podílový fond vyplatit ve formě dividend.

Výhody podílových fondů

  • Podílové fondy umožňují investovat již od malých částek a za ně přináší skvělou diverzifikaci. 
  • Výhodou pro investora je fond fungující podle daných předpisů (investiční politiky), tudíž není potřeba vše kontrolovat každý den. 
  • Člověk, který investuje ,,v korunách“ má také výhodu zajištění měnového rizika. 
  • Investovat můžete i jako úplný začátečník, který o světě podílových fondů neví téměř nic. 
  • Podílové fondy vám usnadní to, abyste se rozhodovali, do čeho investovat – je pouze na vás, zda vás láká rizikovější investice či ne. 

Jak zainvestovat?

Pokud jste v investování do podílových fondů nováčci, je pro mnoho z vás vhodné určitě řešení fondového investování. Investiční profesionálové, manažeři, sestavují téměř každý den balíčky pro různé typy investorů. Zaměřují se především na riziko (kdo je schopný ustat více rizika, kdo naopak méně).

Znáte podílové fondy?

Manažeři mají motivaci k tomu, aby jejich studie (fondy, které jsou lidem nabízeny), měly co největší úspěch a aby peníze, které jsou na fond vloženy, byl zhodnoceny. Klienti poté platí poplatky za správu, které se odvíjejí od sumy spravovaných peněz. 

Podílové fondy nabízí celá řada bank, a i když jste úplný začátečník a o podílových fondech nic nevíte, máte možnosti držet podílový fond ,,profesionálně“ na základě balíčků, které jsou nabízeny lidem od investičních profesionálů. 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..