Jak zvýšit imunitu přirozenou cestou?


Jak zvýšit imunitu přirozenou cestou?
Jak zvýšit imunitu přirozenou cestou?

Dnešní životní styl má velmi významný podíl na oslabené imunitě. Existují i lidé, kteří neudělají ani krok bez papírových kapesníčků. Důležité je, aby byla posílena obranyschopnost vašeho těla. Musíte se naučit pravidelnému odpočinku, pravidelně se pohybovat a zpestřit svůj mdlý jídelníček. Jak snadno zvýšit imunitu?

Pravidelné stravování

Pokud chcete být fit, nesmíte vynechávat jídlo. Nejhorší je, když vynecháte snídani s obědem a pak se večer nacpete. Nejen, že to oslabí imunitu, ale budete také přibírat na váze. Naučte se jíst menší porce v pravidelných intervalech a pokud možno vyváženou stravu.

Začněte se hýbat

Základem fungujícího imunitního systému je posílení fyzické kondice. S tím pomůže pravidelný aktivní pohyb. Ostatně ten je i základem zdravého životního stylu. Nemusí z vás hned být vrcholový sportovec, ale začněte místo jízdy výtahem chodit po schodech, o víkendu choďte na několik procházek a sem tam se věnujte třeba cvičení.


Pitný režim

Ke správné detoxikaci organismu potřebujete pít vodu, která k tomu napomáhá. Když kromě vody ještě pijete bylinkové či zelené čaje, podpoříte díky pitnému režimu svou imunitu.

Doplňujte vitaminy

Bez dostatku vitaminů nebudete svou imunitu moci posílit. Proto nezapomeňte na stálý a dostatečný příjem vitaminů a stopových prvků, zejména vitamin C, zinek hořčík, vitaminy E a D. Zařaďte na svůj jídelníček dostatek ovoce a zeleniny.

Otužování

Jedním z nejúčinnějších způsobů jak zvyšovat obranyschopnost každého organismu je právě otužování. Musíte však vědět, jak na to.

  • Každý den snižujte během koupání teplotu vody o jeden stupeň. Takhle postupujte denně až do té doby, kdy dosáhnete stupně 20. Více už nesnižujte.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..