Jak zvýšit šance na otěhotnění?


Jak zvýšit šance na otěhotnění?
Jak zvýšit šance na otěhotnění?

U některých žen se podaří otěhotnět hned na první pokus, u jiných to může trvat několik měsíců a dokonce i let. Pokud se s partnerem pokoušíte založit rodinu a pracujete na miminku již delší dobu, zkuste několik tipů, které vám mohou s početím pomoci.

Omezte některé potraviny

Ze svého jídelníčku zcela odstraňte uzeniny, polotovary, cukrovinky, smažené výrobky, slazené limonády a potraviny, které obsahují bílou mouku a bílý rafinovaný cukr (pokud se potravin z bílé mouky nechcete vzdát úplně, tak se je pokuste omezit aspoň na minimum). Kávu se snažte pít méně a alkohol pokud možno vůbec.

Optimální váha

Základem je, abyste se dostala na co nejideálnější váhu. Když máte nadváhu nejen, že se snižuje schopnost otěhotnět, ale může být příčinou pro různé komplikace, které se v těhotenství mohou vyskytnout (třeba cukrovka nebo vysoký krevní tlak).

Na druhé straně není dobrá ani podváha, protože při nízké tělesné hmotnosti může docházet k narušení hormonální funkce vaječníků.










Vyvarujte se stresu

Stres může vaše pokusy o otěhotnění značně zkomplikovat. Při stresu se totiž vyplavují hormony, které mohou zablokovat ovulaci včetně menstruace a tím negativně ovlivnit správnou pohyblivost vejcovodů a rovněž prokrvení dělohy.

Stres může také tlumit činnost imunitního systému, čímž dojde k narušení procesu zahnízdění vajíčka v děloze.

  • Naučte se pravidelně odpočívat, vyhýbat se stresu a meditovat, což vám pomůže zbavit se úzkosti a přebytečného napětí, jež mohou provázet i vaši snahu o početí dítěte.

Čaj s medem

Pořiďte si kvalitní med od prověřeného českého včelaře a přidávejte jej do čaje. Snažte se med na jídelníček zařadit pravidelně, pokud možno každý den. Obsahuje velké množství minerálů a aminokyselin, jež podporují ženské reprodukční orgány a stimulují vaječníky k jejich správnému fungování.

Nezapomeňte na vitaminy

Se svým lékařem nebo lékárníkem se poraďte, jaké doplňky stravy by pro vás byly vhodné. Jedná se o ty produkty, které obsahují látky přispívající k přirozené plodnosti a reprodukci. Těmi nejdůležitějšími jsou vitamin B6, kyselina listová a zinek.

 



Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..