2 tipy, jak zvýšit výnos skleníkových okurek

2 tipy, jak zvýšit výnos skleníkových okurek
2 tipy, jak zvýšit výnos skleníkových okurek

Jak správně vyživovat okurky, abychom získali rozvětvený kořenový systém, který nám poskytne základ pro dobrou úrodu?

Sezóna, kterou si pro sebe přejete

Asi každý z nás si přeje, aby byla práce, kterou své zahradě věnuje, náležitě zužitkována. Používáme proto kvalitní zahradní elektrické sekačky nebo benzínové sekačky, abychom dosáhli krásného trávníku. Na naší zahradě se prohánějí zahradní traktory, které nám umožňují snadno zpracovávat a přemisťovat veškerý náklad. Stále pečujeme o skleník a kontrolujeme, zda mají rostliny dostatek výživy. Naše zahrada se nám následně odmění nejen krásným vzhledem, ale především bohatou úrodou. Jak to udělat, abychom sklízeli krásné okurky?

Správné roubování

Když máme již vzešlé rostliny okurek, je možné již v době vývinu děložních lístků provést roub na podnož melounu nebo tykve. Tyto rostliny totiž mají mohutnější kořenový systém než samotná okurka. Řez proveďte žiletkou. Následně je potřeba pomocí drátěné jehly vypíchnout do podděložní části otvor. Právě do něj budeme zasouvat roub okurky. Následně rouby necháme v teple, ideálně doma.

Aby nám rouby nevyschly, můžeme roubovance překlopit zavařovacími sklenicemi. Až rostlina zesílí, můžeme ji vysadit do skleníku.

Nebo zvětšíme kořenový systém jiným způsobem

Na větší výnosnost okurek se dostaneme také tak, že se zasadíme o zvětšení kořenové soustavy pomocí snadného triku. Stačí, když poslední dva výhony okurky skloníme a pokryjeme zeminou. Snadno se vytvoří na této části rostliny kořeny, a my máme vyhráno. Okurky tak budou čerpat živiny i touto částí rostliny.

Vyštipování zálistků

Nezapomeňte také vyštipávat zálistky. To je ideální způsob, jak zamezit nepříjemnému vysilování rostliny, která by tvořila nové a nové výhonky. Raději se soustředíme na centrální vyživení hlavní osy rostliny. Takto upravená rostlina má daleko bujnější vzrůst a postará se nám také o mnohem větší výnosy.

Kořenový systém je pro okurky velmi důležitý. Jeho správnou úpravou si zajistíme mnohem větší úrodu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..