3 tipy, jak můžete rychle snížit náklady za vytápění

3 tipy, jak můžete rychle snížit náklady za vytápění
3 tipy, jak můžete rychle snížit náklady za vytápění

Náklady za vytápění se každoročně navyšují, a proto je nutné hledat řešení k jejich snížení. Možností, jak lze výrazně snížit náklady za vytápění je mnoho, avšak ne všechna řešení jsou rychlá či snadno realizovatelná. Typickým příkladem může být zateplení domu, které zabere velké množství času. Nicméně existují i možnosti, které vám mnoho času nezaberou, takže je zvládnete zrealizovat během krátké doby.

Ekvitermní regulace se postará o významnou úsporu

Jedním z tipů, jak lze snadno ušetřit náklady za vytápění, je použití ekvitermní regulace, která nachází uplatnění při regulaci vytápění. Úspora spočívá v ovlivňování či řízení teploty topné vody v závislosti na vašich požadavcích a aktuální venkovní teplotě. Díky tomu nedochází k přetápění a netopí se zbytečně ve chvílích, kdy to není potřeba. Ekvitermní regulace se navíc snadno ovládá odkudkoliv pomocí počítače či mobilního telefonu.

Ovládejte topení na dálku

Dalším tipem, jak snadno ušetřit za topení, je možnost použít bezdrátovou termohlavici, která slouží obdobně jako ekvitermní regulace k nastavení požadované teploty v místnosti. Termohlavice disponuje velkým displejem a intuitivním ovládáním, díky tomu bude péče o vnitřní klima velice snadná. Kromě toho lze termohlavici zautomatizovat v rámci Afriso Smart Home pomocí centrální jednotky. Chytrá domácnost od společnosti Afriso využívá ke komunikaci bezdrátový protokol EnOcean, který podporuje komunikaci i s aktivními prvky od konkurence.

Odvzdušnili jste radiátory?

Nakonec s úsporou nákladů za vytápění vám může výrazně pomoci také používání správného typu odvzdušňovacího ventilu. Aby topení správně topilo, tak je třeba zajistit odstranění plynných složek z topného systému. V tomto ohledu bude vaším pomocníkem automatický odvzdušňovací ventil, který zajišťuje rychlé a snadné odvzdušnění trubek a radiátorů. Díky automatickému odvzdušňovacímu ventilu už se nemusíte děsit nepořádku a několikadenní práce.

Jednotlivá zařízení na snížení nákladů za topení pořídíte na e-shopu společnosti Afriso.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..