4 časté chyby, se kterými se lze u webů setkat. Nemá je i ten váš?

4 časté chyby, se kterými se lze u webů setkat. Nemá je i ten váš?
4 časté chyby, se kterými se lze u webů setkat. Nemá je i ten váš?

Vlastníte web a trápí vás, že nefunguje tak, jak má? Pak pravděpodobně trpí některými problémy. V tomto článku vám prozradíme celkem 4 z nich, které rozhodně stojí za vaši pozornost.

Web má špatný kontrast

S touto chybou se lze setkat u velkého množství webů. Co to v praxi znamená? Například to, že je barevný text umístěný na tmavém pozadí nebo naopak světlý text na světlém pozadí. 

V takovém případě mohou mít lidé potíže s tím text přečíst. Při tvorbě webu je nutné myslet na to, že lidé zde chodí hledat informace – a právě správně zvolené barvy jim pomůžou se snadnější orientací a konzumací obsahu.

TIP: Je pro vás tvorba webových stránek svépomocí obtížná? Přenechte tento úkol profesionálnímu studiu. 

Je váš obsah responzivní?

Vezměte si do ruky mobilní telefon a podívejte se, jak se váš web na tomto zařízení zobrazuje. Je snadno čitelný? Nebo by se na něm dalo něco zlepšit?

Otázka responzivního designu se týká prakticky všech oblastí podnikání. U některých z nich však návštěvníci na web chodí primárně z mobilního zařízení, a proto je právě vyladění mobilního zobrazení pro byznys klíčové. Typicky se jedná o poskytovatele gastronomických a ubytovacích služeb.

Špatné formátování odkazů

Interní odkazy dokáží zlepšit použitelnost webu a zajistit efektivní průchod webu z pozice zákazníka. Zároveň dokáží přispět i k lepší pozici vašeho webu ve výsledcích vyhledávání. 

Jako odkaz vždy volte podtržený text – nemusíte vymýšlet nic speciálního. Odkazy mohou být doplněny efektem po najetí kurzoru myši (například změna barvy). Odkaz vždy tvořte z jednoho nebo dvou slov, nikoliv z celé věty. 

A rovněž si dejte pozor na používání bezvýznamných slov pro tvorbu odkazu – místo stáhněte si náš katalog zde použijte spíše stáhněte si náš katalog. 

Pamatujte na výzvy k akci

Výzvy jsou důležité k následné akci ze strany uživatelů. Proto na ně nezapomínejte. Nenechte návštěvníky domýšlet si, co mají udělat, ale rovnou je k tomu naveďte. 

Na konec každé stránky proto zařaďte akční tlačítko, které návštěvníka vyzve k dalšímu kroku (například Objednejte si, Vstupte do e-shopu apod.). 

Více informací ze světa tvorby webových stránek najdete na www.mdwebdesign.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..