5 vět, které by měl lektor jazyka opakovat své třídě v každé lekci

5 vět, které by měl lektor jazyka opakovat své třídě v každé lekci
5 vět, které by měl lektor jazyka opakovat své třídě v každé lekci

Způsob, kterým lektor mluví se svojí třídou, je pro jeho úspěch – a zejména pro úspěch studentů, nesmírně důležitý.

Ať už se s nimi vídáte každý den, což je případ našich lektorů, kteří učí pomaturitní studium jazyků v Brně, případně jen jednou za týden, tady je 6 frází, na které nikdy nezapomínejte. Budou se dít zázraky, slibujeme!

Pozdrav!

Pozdrav v našem seznamu asi moc nepřekvapí. Zároveň si říkáš – pozdravit je přece automatické! Přesto tady důležitost slovíček Ahoj / Dobrý den / Na shledanou musíme zmínit. Způsob, jakým se zdravíš se svou třídou, je klíčovÝ pro zahájení hodiny s pozitivní náladou!

Vždyť už jen samo spojení Dobrý den vyvozuje, že daný den bude dobrý, úspěšný, šťastný a produktivní. A teď k jazykům! Ať už vedeš kurzy angličtiny, španělštiny nebo třeba kurzy arabštiny, myslíme si, že je dobré se zdravit v konkrétním jazyce. Studenti se tak na vlnu jazyk naladí ještě před samotným zahájením lekce.

5 vět, které by měl lektor jazyka opakovat své třídě v každé lekci

Rozuměli jste tomu?

Pochopitelně, ne všichni studenti pochopí probíranou látku hned a rozumí všem gramatickým zákonitostem. Stejně, jako je důležité sledovat studenty a ptát se opakovaně v průběhu každé lekce, tak je důležité zeptat se po každé hodině, jestli všemu v dané hodině rozuměli, případně jestli potřebují něco objasnit.

Někteří studenti se bojí přiznat před skupinou, zvlášť jestli je velká jako u našich studentů navštěvujících pomaturitní studium němčiny a angličtiny, přiznat, že něčemu nerozumí. Je proto fajn udělat si prostor po skončení lekce a probrat s případnými zájemci nejasnosti individuálně.

5 vět, které by měl lektor jazyka opakovat své třídě v každé lekci

Zpětná vazba z hodiny!

Získání zpětné vazby od studentů je velmi důležité. A užitečné! Jazyková škola PELICAN má pro své firemní kurzy angličtiny a dalších jazyků dokonce systém na to, jak neocenitelnou zpětnou vazbu po každém kurzu od studentů získat. Ale o tom zase příště!

Zpětná vazba z lekcí pro lektora je tak důležitá z toho důvodu, že na jejím základě může plánovat lekce další. Zaměř se na to, které části hodiny získaly od studentů nejlepší ohlasy, nezapomeň je však porovnávat taky s „výsledky“ a na ty se pak zaměřit.

Proč je to důležité

Je důležité studentům opakovat, proč je probíraná látka pro jejich jazykový růst důležitá. Vždyť to známe všichni z hodin matiky. „Proč se učíme mocniny a odmocniny, když to v životě nebudeme potřebovat? Proč počítáme příklady, když to za nás může udělat kalkulačka?“

Udělejte kurzy angličtiny pravým opakem! Vysvětlete studentům, proč je důležité danou látku znát, že na tomto gramatickém pravidle mohou stavit dále celé věty. Zkuste občas změnit přístup a zeptat se taky jich – proč si myslí, že je právě tato lekce důležitá, v čem jejich jazykové dovednosti obohatila.

5 vět, které by měl lektor jazyka opakovat své třídě v každé lekci

Výborně, jsem na vás pyšný!

Naše jazykovka z Brna PELICAN je přesvědčena o tom, že takových slovíček není nikdy dost. Zpětná vazba od lektora ke studentům je neméně důležitá, zejména pak ta pozitivní! Ujisti se o tom, že své studenty podporuješ.

Zvyš jejich sebevědomí, slibujeme, že se to velmi pozitivně odrazí na jejich motivaci k ještě lepším výsledkům. A – co si může vlastně lektor přát víc než pozitivně motivovanou třídu?

Tvůj PELICAN

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..