Babské rady na průdušky


Jedna z nejčastějších nemocí podzimních a zimních dní, zánět průdušek a velkých dýchacích cest v plicích, dokáže všechny generace pěkně potrápit. Známe ji také pod názvem bronchitida. Projevuje se kašlem, tvorbou hlenu, bolestí na hrudi, teplotou a dýchacími obtížemi.

Jak na bronchitidu?

Pomocníkem číslo jedna jsou horké nápoje, které ohřejí jícen a následně oslabenou průdušnici i průdušky. Horkými čaji hlen zřídne a lépe se vykašlává. Tělo potřebuje zvýšený přísun vitamínu C, D i A, které pomohou upevnit imunitu. Krk je dobré obalit, aby zůstal v teple. Pomohou hrudní zábaly ze sádla. Mořské řasy a aloe vera se pyšní antiseptickými účinky, proto uleví. Čaj z černého bezu dodá tělu antioxidanty a posílí imunitu. Z jídelníčku je nutné vyřadit mléčné výrobky, mouku, cukr a sladké ovoce. Okamžitě přestat kouřit!

Ověřené babské rady na zánět průdušek

Odvar ze zázvoru a koření – do litru vroucí vody se přidá nastrouhaný zázvor, kousek skořice, tři hřebíčky. Vše se vaří po dobu 5 minut. Po přecezení se přidá med anebo citrón.

Silný vývar – osvědčeným pomocníkem je silný česnekový anebo kuřecí vývar, který uvolňuje dutiny.

Horká koupel – dopřeje tělu teplo. Do horké lázně se přidá eukalyptový anebo cypřišový éterický olej. Vonné oleje lze využít k inhalaci anebo masáži hrudníku.

Tymiánový čaj – lžička sušeného či čerstvého tymiánu se přelije 2 dl vařící vody, nechá 5 minut vyluhovat, scedí a osladí medem.

Tymiánové kloktadlo – velká lžíce tymiánu se vaří 10 minut ve 100 ml vody. Nechá se chvíli odstát, přecedí. Vychladlý odvar se kloktá podle potřeby.

Nálev z mateřídoušky – 3 lžičky sušené natě se zalijí ¼ vroucí vody a nechají 15 minut vylouhovat. Čaj se pije oslazený medem  2 – 3 denně.

Babské rady na průdušky




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..