Bullet journal – jak na organizovanost?


Bullet journal – jak na organizovanost?

Máte-li věčně plný program, jistě oceníte kvalitní diář. Bullet journal je specifický, skýtá řadu vychytávek a napomáhá orientaci v plánech. Pokud vám tedy plánování dělá problém, tohle může být něco pro vás.

Co je bullet journal?

Tento způsob „diáře“ vás zcela odpoutá od technologií, jedná se totiž pouze o papír a tužku. Přesněji řečeno tedy po vypuštění vaší kreativity využijete určitě zdobené sešity, řadu barevných fix, druhů per, washi pásek a podobně. V tomto sešitě totiž záleží zcela na vaší tvořivosti a estetice. Tím, že ho celý tvoříte sami, je zcela přizpůsoben vašim potřebám. Zaznamenávat si do něj můžete úplně cokoliv.


Bullet journal – jak na organizovanost?

Jak na to?

Základní princip leží na pár pilířích, na kterých postupně dostavíte zbytek. Pro začátek je důležité na první stranu deníku napsat jakýsi klíč, kde si vypíšete značky, kterými chcete označovat jednotlivé typy událostí. Například kolečko pro pracovní schůzku, trojúhelník pro volnočasové aktivity a podobně. Na další stranu je také vhodné zaznamenat obsah, který budete na stránky zapisovat. Často se dělá také sekce se sbírkami, kam můžete zapisovat různé seznamy, například filmy, které chcete vidět, nápady na dárky a podobně. Celkově však forma zcela závisí na vás, a to je na tom to krásné.

Proč do toho jít?

Ačkoliv zaznamenávání schůzek a aktivit do mobilního telefonu či počítače je v této době mnohem jednodušší, právě neobyčejnost deníku, který je zcela tvořen vaší rukou, je to, co ho dělá tak atraktivním. Dáte prostor své mysli, psaní a kreslení rukou se může stát relaxem v běžném dni, kdy popustíte uzdu své fantazii a alespoň na chvíli se oprostíte od běžného shonu.

Nebojte se odložit technologii a vzít do ruky tužku a papír. Budete mít vše přehledně na jednom místě, a navíc přesně tak, jak vám to vyhovuje.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..