Cestování se psem – jaké jsou možnosti?

Cestování se psem – jaké jsou možnosti?
Cestování se psem – jaké jsou možnosti?

Naši čtyřnozí miláčci patří mezi členy rodiny. Nelze se potom divit, když si chcete svého nejlepšího přítele s sebou odvézt i na dovolenou. I kdybyste přímo nejezdili na výlety, vždy se může přihodit něco, kvůli čemu budete muset i se psem vyrazit v autě a v tu chvíli je lepší mít pár tipů, jak na to.

I pes je člen posádky

Pokud se jedná obzvlášť o nějakou delší trasu, je důležité si v autě udělat pohodlí a cítit se příjemně. To platí i pro vašeho mazlíčka. Psa je dobré již odmalička učit si zvyknout na jízdu v autě. Před jízdou je lepší nechat psa chvíli bez jídla, protože i jemu se může udělat nevolno, o což nestojíte ani vy ani on. Dále je dobré zařídit přístup čerstvého vzduchu do vozidla. S tím souvisí i fakt, že byste neměli v autě kouřit či jeho prostor přeplnit nějakou silnou vůní.

Dalším důležitým bodem, na který mnoho majitelů zapomíná je, že nesmějí nechat svého psa v autě. Obzvlášť v létě, kdy teploty v autě rostou závratným tempem a pouhé malé otevření okénka tomu nezabrání. Vážně tak ohrožujete zdraví vašeho chlupatého přítele. Pokud auto opustíte vy, váš pes by měl odejít s vámi.

Bezpečnost je na prvním místě

Někteří majitelé nechávají své psy volně v prostoru kabiny. To ale není vůbec chytrý nápad. Ať už je váš pes vycvičený sebelíp, mohou nastat situace, ve kterých se pes rozzlobí či vyděsí, a začne se nekontrolovaně pohybovat po kabině. Nebo se naopak může rozhodnout skočit na klín řidiči a začít ho nějakou formou rozptylovat. Tak či onak, může to vést až k dopravní nehodě, přičemž je tak ohroženo bezpečí vaše i vašeho psa.

Možností je oddělovací přepážka

Jednou z možností, kterou majitelé často využívají, je oddělovací překážka, přičemž je pes bezpečně uzavřený v nákladovém prostoru vozidla a nemá přístup do kabiny. Pes tam má často větší prostor k pohybu, avšak nesmíte také zapomenout na vaše zavazadla. Pes může mít špinavé tlapky a srst nebo se začít nudit a použít kufry či jiné tašky jako své hračky.

Transportní box je jistota

Jedním z nejbezpečnějších a pro psa stále velmi pohodlným způsobem přepravy je umístění do přepravního boxu. Tyto přepravky poskytují vašemu chlupatému miláčkovi potřebné pohodlí a zároveň ho i chrání v případě nehody před dalšími jinými zavazadly.

Těchto boxů se vyrábí ohromné množství. Máte na výběr mezi různými typy materiálů, tvarů a velikostí dle potřeb vašich, ale hlavně vašeho psa. V dnešní době se tyto přepravky vyrábí i na zakázku, aby se co nejvíce přiblížily vašim přáním. Tyto boxy mohou něco stát, ale pro vašeho přítele se to vyplatí. Pokud potřebujete někam odjet a pořídit si nějakou přepravku, může vám s tím pomoci rychlá půjčka bez registru.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..