Co je kuskus?


Co je kuskus?
Co je kuskus?

Rozhodně to nejsou jen malé kuličky z pšenice, které poté, co je zalijeme vroucí vodou nebo vývarem nabobtnají, a je z nich příloha k různým jídlům. V dnešní době je to hojně vyhledávaná těstovina, která se nemusí vařit.

Zdravá energie

V první řadě má kuskus pozitivní vliv na naše zdraví. Je bohatý na vlákninu, bílkoviny, vitamíny A a B, dále vápník, železo a fosfor. Obsahuje také antioxidanty, které nás chrání před množstvím nemocí, likvidací volných radikálů, zároveň nás nadopuje potřebnou energií. Jeho konzumaci by určitě měli zvážit diabetici, neboť neobsahuje skoro žádný tuk, stejně tak je vhodný pro každého, kdo se léčí s vysokým cholesterolem a krevním tlakem.

Kuskus a krása


Často se lidé diví, čím to je, že mají ženy v orientálních zemích tak úžasně hladkou a krásnou pleť. Vedle vychladlé vody z uvařené rýže, kterou si natírají na obličej a nechávají působit zhruba 15 – 20 minut, je to právě kuskus, který používají úplně stejným způsobem. Ostatně ve své tvrdší podobě, se dá použít i jako tělový peeling, který si připravíte jednoduše tím, že smícháte kuskus s nějakým Vašim oblíbeným krémem, který používáte (nepřilévejte teplou vodu, jinak kuskus změkne), nanesete na celé tělo, chvilku necháte účinkovat a pak se důkladně opláchnete, a jste jako noví. Nikdy však nesmíte zapomenout, že tento druh peelingu nepatří na obličej, jinak si ho celý odřete.

Zdravé mlsání

Kuskus má jemnou lahodnou chuť, a dá se použít prakticky k čemukoliv. Zkuste ho dát místo rýže do rizota, nebo si připravte oblíbený zeleninový či ovocný salát, a vmíchejte do něj dvě hrsti kuskusu, uvidíte tu změnu k lepšímu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..