Co je to responzivní web?

Co je to responzivní web?
Co je to responzivní web?


Pokud chcete dnes uspět ve stále větší konkurenci, která panuje v internetovém obchodování, je nutné mít responzivní web! Slyšíte toto spojení poprvé a nevíte, co si pod ním představit? Na následujících řádcích se můžete seznámit s nejdůležitějšími informacemi a přesvědčíte se o tom, že responzivní webové stránky potřebujete také vy!

Responzivní web si je možné prohlížet z čehokoli!

Nejdůležitější vlastností responzivního webu je skutečnost, že se dokáže přizpůsobit jakémukoli displeji. Je proto lhostejné, jestli potenciální zákazník bude prohlížet váš web z mobilu, tabletu, počítače nebo jiného přístroje, protože responzivní design bude pokaždé stejný.

Responzivní web je tedy univerzální a jeho majitel si nemusí lámat hlavu s tím, jakým způsobem vytvořit speciální mobilní verzi webu.

Responzivní web se kamarádí s Google!

Responzivní web svému majiteli zaručí vyšší pozici v internetovém vyhledávači Google! Jak je to možné? Google preferuje ty weby, jež jsou přizpůsobeny i pro mobilní zařízení. S responzivním webem se tak zvyšuje šance, že vaše stránky navštíví větší množství lidí.

Důležitou vlastností responzivního webu je jednoduchost

Je možné očekávat, že budoucnost bude ve znamení minimalismu a jednoduchosti, což platí i při tvorbě responzivních webů. Proto je třeba při jejich tvorbě šetřit grafickými prvky jako šafránem.

V opačném případě totiž dochází k poklesu rychlosti načítání, což uživatele nijak nepotěší. Naopak výzkumy ukázaly, že pokud se web načítá po dobu delší než deset vteřin, potenciální zákazníci ztrácí trpělivost a ze stránek odejdou.

S responzivním webem získáte cenný náskok před konkurencí

Navzdory výhodám, které responzivní web přináší, ještě nelze hovořit o tom, že by byl běžnou součástí obecného povědomí. Díky tomu je možné získat cenný náskok před konkurencí, která si jej pořídí až později. Responzivní web vás dostane na první místa ve vyhledávání z mobilů i tabletů!

Co je to responzivní web?

Čemu se vyhnout při tvorbě responzivního webu?

Důvěřujte, ale prověřujte! Responzivní web je vždy nutné důkladně otestovat, aby si s ním jeho majitel neuřízl ostudu! Tyto testy by měly být uskutečněny ve všech desktopových i mobilních prohlížečích, a především na reálných zařízeních.

Osvědčuje se zapomenout na drobounké odkazy a maličká tlačítka. Nežádoucí je i interakce po najetí myši na objekt, která sice může dobře fungovat na desktopu, ale na dotykovém zařízení umí napáchat značnou paseku. Náročné animace pak mohou být jen těžko zpracovatelné pro starší smartphony.

Tvorbu responzivního webu svěřte do rukou profesionálů!

Tvorba responzivního webu by měla být svěřena jen prověřené společnosti s dostatkem kladných referencí. Ta je schopná garantovat specifickou grafiku na míru i naplnění webu dodanými novými texty nebo obsahem původních stránek.

Autor: Storypress.cz

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.