Co jsou to garnýže?


Co jsou to garnýže?
Co jsou to garnýže?

Pokud je interiér smutný, bez života, pravděpodobně mu chybí moderní záclony nebo závěsy. Záclony rozhodně nejsou nemoderní dekorační látkou, která se nachází jen v příbytcích našich babiček. Tak tomu rozhodně není. Jedná se o stylový doplněk, který dokáže zútulnit nejeden interiér. Proto pokud záclony nemáte ve vašem příbytku, je načase do nich investovat. Že je nemáte, na co uchytit? Pak bude první koupí garnýž.

Co jsou to garnýž?

Garnýž nebo garnýže, také záclonové konzole – mluvíme konkrétně o nadokenním závěsu na záclony a závěsy. Garnýže dnes mají celou spoustu podob, proto si do příbytku můžete koupit přesně takové garnýže, které jsou podle vašeho gusta. Sáhnete po dřevěných garnýžích, kovových garnýžích nebo po kolejnicové garnýži, které se také říká jen “kolejničky”?

Garnýže v podobě tyčí

Garnýže nejčastěji koupíte v podobě tyčí. Tyče však nejsou obyčejné, dnes mají opravdu zajímavé koncové zdobení nebo bývají i různě moderně zpracované. Zatímco některé se přišroubují ke stěně, jiné se stlačí a poté se vloží mezi dvě stěny. Logicky jsou pevnější první modely, které se přišroubují. Mají většinou i vyšší nosnost. Pokud ale potřebujete pověsit jenom lehčí látky, pak se nemusíte obávat ani garnýží, které se stlačí a mezi okna vsunou.

Dřevěné garnýže jsou velmi moderní

Velkým hitem jsou bezesporu dřevěné garnýže, které mají většinou tvarované koncovky a které jsou nejčastěji z kaštanu mahagonu nebo z dubu, buku či z ořechu. Hodí se hlavně do anglicky zařízených místností, kde masivní dřevo krásně vyniká a dodává tu pravou luxusní atmosféru.

Plastové garnýže jako imitace

Pokud dáte přednost plastovým garnýžím, většinou takové garnýže imitují dřevo nebo kov. Na rozdíl od dřeva umí plastové garnýže skutečně skvěle odolávat vlhkosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..