Co dělat, když vám doma hoří?

Co dělat, když vám doma hoří?

Co dělat, když vám doma hoří?

Pokud se chcete vyhnout požáru, pak je samozřejmě tou nejlepší možností, jak těmto problémům předcházet vhodná prevence, jež zabrání nechtěnému vznícení, které by mohlo vaše obydlí zcela zničit. Dobré je vědět, co vlastně dělat, když už k nějaké nechtěné nehodě dojde.


Pár drobností k zapamatování

  • Jestliže se vznítí horký olej v pánvi nebo nějaká jiná hořlavá kapalina, rozhodně je nikdy nesmíte hasit vodou, neboť by mohlo dojít k popálení.
  • Když začnou na pánvi hořet potraviny, ihned zakryjte pánev pokličkou a vzniklý oheň se pokuste udusit pomocí mokrého hadru nebo hasící roušky.
  • Pokud se v noci stane, že ucítíte zápach kouře, nikdy nerozsvěcujte světlo, zejména když je cítit plyn. Dýchací cesty si zakryjte navlhčeným kouskem látky (tričko, kapesník a podobně) a snažte se pohybovat u země, kde je vzduch o něco čistější.
  • Pokud chcete otevřít dveře v místě, kde hoří, tak nejdříve zkuste hřbetem ruky, jestli nejsou horké. Pokud ano tak je neotvírejte, protože by za nimi mohl být oheň.

Zavolejte na linku 150, řekněte jim své jméno, adresu a vyčkejte do příjezdu hasičů. Pokud to jde, vyvěste kus látky z okna, čímž záchranáři lépe poznají, kde jste, pokud již kouř není viditelný.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..