Jak bojovat jídlem proti celulitidě?

Jak bojovat jídlem proti celulitidě?

Jak bojovat jídlem proti celulitidě?

Nepěkné dolíčky na rukách, bocích a hýždích v podobě celulitidy dokážou hyzdit i velmi pěknou postavu. Pokud svému tělu nasadíte hned po Vánocích speciální stravovací kůru, která vám vydrží až do konce zimy, budete velmi spokojené.

Co pro sebe můžete udělat?

Omezte sůl

Zcela zásadní a nejdůležitější věc co musíte udělat jako první, je co nejdříve snížit denní příjem soli. Pokud se vám podaří dostat pod 3 gramy za den, bude to naprosto ideální. Je to 1,25 gramů sodíku. Důvod, proč solení omezovat je ten, že když tělo přijímá nadbytečné množství soli, zadržuje se tak v těle voda, která se často hromadí zejména na stehnech a podobně. Díky tomu je pak celulitida ještě viditelnější.


Doplňujte draslík

Každý den by měl váš jídelníček obsahovat typických 5 až 6 porcí jídla. Bez ohledu na to, že je zima, musíte pravidelně konzumovat ovoce a zeleninu. Čerstvé plody v syrovém stavu jsou velmi bohaté na draslík, který je nezbytný pro správné fungování ledvin, neboť jim pomáhá odstraňovat z těla přebytečnou vodu a omezuje tak zadržování tekutin, které tělu nijak neprospívá.

Bílkoviny

Bílkoviny jsou pro naše tělo důležité, proto by měla být na jídelníčku každý den minimálně jedna potravina, která je bohatá na bílkoviny. Stačí klidně jedna jediná, ale musí tam být. Protein, který je v bílkovině obsažen je nezbytný pro posílení pojivových tkání a kůže. Když je tkáň oslabená je celulitida mnohem více vidět.

Omezte kofein

O kávě je známo, že dokáže dehydratovat organismus. Z toho důvodu je lepší, když vás přepadne náhlá únava, vypít velkou sklenici vody. Pomůže vám nejen na únavu, ale také je to účinný bojovník proti celulitidě. Kofein můžete používat například ve formě krémů nebo pleťových vod, kde je mnohem prospěšnější.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.