Detaily tvoří celek. Nezapomeňte na toto lyžařské příslušenství

Detaily tvoří celek. Nezapomeňte na toto lyžařské příslušenství
Detaily tvoří celek. Nezapomeňte na toto lyžařské příslušenství

Nejen lyže, zimní bundy a kalhoty a lyžařské boty patří k lyžařskému vybavení. I na první pohled nepříliš nezbytné příslušenství je podstatnou součástí každého lyžaře. Lidé totiž často zapomínají, že menší komponenty tvoří právě celek, který by se bez těchto částí neobešel. Proto se společně podíváme, jak správně vybrat lyžařské rukavice, lyžařskou helmu a nesmíme opomenout ani klasickou čepici, bez které dostávají při přesunech zabrat ve vyšších nadmořských výškách hlavně uši.

Správné rukavice jsou důležitější, než se zdá

Lyžovat v mrazivém počasí není rozhodně nic příjemného, proto si je na svah s sebou určitě vezměte. Neslouží jenom k zateplení, pomáhají ochránit před větrem, sněhem, deštěm, při pádech a odvádějí z rukou vlhko. Lyžařská rukavice by na ruce neměla tlačit, při zatřesení spadnout a omezovat prsty v pohybu. Dle požadovaného prostředí vybíráme také ze tří základních typů, jimiž jsou palčáky, prstové rukavice a kombinace jich dvou.

Neriskujte bez helmy

Rychlost se na svazích poslední roky prudce zvýšila, tudíž neposlouchejte argumenty stylu, že někdo lyžoval celý život bez lyžařské helmy. To dávno není pravidlem a už vůbec se nevyplatí to pokoušet. Helma zachraňuje lidské životy. Pomocí krejčovského metru si změřte obvod hlavy a podle naměřené hodnoty si helmu vzhledem k příslušné tabulce můžete jednoduše objednat.

Čepice se vždycky hodí

Na výběr jsou čepice ze spousty materiálů počínaje bavlněnou nebo vlněnou a akrylovou konče. Důležité je hlavně, aby čepice zakrývala uši, které jsou velmi náchylné na studený a prudký vítr. V této kategorii oblečení většinou bývá i velká škála různých designů, takže můžete dokonale sladit outfit.

Na závěr už jenom nutno dodat, že jsou to vaše peníze, proto vybírejte uvážlivě a pečlivě. Dbejte však na to, že se jedná o vybavení do zimy, takže šetřit se v tomhle případě úplně nevyplácí, zvlášť pokud jde o lyžařskou helmu, která vám může doslova zachránit život.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..