Detektory kovů prodej – jak detektory kovů vznikly?

Detektory kovů prodej – jak detektory kovů vznikly?
Detektory kovů prodej – jak detektory kovů vznikly?

Historie detektorů kovu je zajímavá a možná vás překvapí, jaký byl vůbec první impulz k tomu, takový přístroj vlastně sestavit. Nejde o žádnou novinku – první detektor spatřil světlo světa už v 19. století. Dnes už stačí zadat do vyhledávače detektory kovů prodej a svůj detektor můžete mít za pár dní doma. Ale pěkně popořadě.

Víte, kdo první detektor sestavil?

Za úplně prvního člověka, který vytvořil detektor kovů je považován velmi známy skotsko – americký vědec a vynálezce Alexander Graham Bell. Ano, ten stejný muž, který vynalezl i první mikrofon, gramofon a samozřejmě telefon.

Na první myšlenku, proč vůbec zkonstruovat detektor kovů ho přivedl atentát na prezidenta Jamese Garfielda – chtěl totiž pomoci policii najít kulku vystřelenou na prezidenta. Kulku sice nenašel, za to dal světu skvělý vynález, bez kterého by se dnešní hledači pokladů jen těžko obešli. Své opodstatnění ale nalezl i jinde.

Úloha detektorů ve válce

Detektory kovů se velmi rychle uplatnily v první světové válce. V průběhu bojů v roce 1918 pomocí nich Francouzi vyhledávali nevybuchlé bomby. Vojenský detektor sestrojil anglický vědec David Hughes. Ve srovnání s dnešními detektory sice přístroj nebyl tak citlivý, ale posloužil. Byl schopen zachytit až 10 kg vážící bombu v hloubce 40 – 50 cm a menší bomby pak v hloubce 20 – 30 cm. Ve druhé světové válce zase detektory pomáhaly vyčistit nacistické minové pole.

Moderní detektory

Za otce moderních detektorů kovů se považuje německý fyzik Dr. Gerhard Fisher. Ten si v oblasti detekce nechal patentovat hned několik know – how a podílel se i na tovární výrobě detektorů kovu.  Výroba pod taktovkou Dr. Fishera započala v roce 1931, kdy založil v garáži svého domu v Californii firmu Fisher Research Laboratory.

Právě zde začal s pouhými čtyřmi zaměstnanci vyrábět ruční detektory pod názvem Metallascope. Značka Fisher je dodnes jednou z nejlepších značek ve svém oboru a detektory kovů prodej pod touto značkou jsou nejznámější.

Díky skvělému nápadu takový přístroj sestrojit se dnes amatérské hledačství těší veliké oblibě. 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..