Dráždí vás kašel?

Dráždí vás kašel?
Dráždí vás kašel?

Je jen málo nepříjemnějších příznaků nemoci než suchý kašel, který nás nenechá mluvit, spát a leckdy ani nadechnout. Organismus, už tak vyčerpaný z nemoci, se jím snadno unaví. Ptáte se, kde najít úlevu?

Neproduktivní kašel je vyčerpávající nepříjemností

Suchý kašel je známým průvodcem virových onemocnění, chřipky, nachlazení, ale také astmatu a alergií. Nejčastěji nás trápí při infekcích cest dýchacích, přichází v akutních záchvatech a ztěžuje běžné fungování. V takovém případě potřebujete rychlou úlevu. Antibiotika možná nemoc přeléčí, ale okamžitou pomoc proti kašli neposkytnou. Sáhněte po těch správných lécích, které kašlací reflex utlumí.

Antitusika vás nechají odpočinout

Pokud vás trápí dávivý, suchý kašel, potřebujete léky s tlumícím účinkem. Ty se nazývají antitusika a jsou volně prodejné v kterékoliv lékárně. Nejznámějším léčivem tohoto typu je Stoptussin, který proti záchvatům kašle bojuje hned na dvou frontách. Obsahuje nejen látky, které utiší kašel, ale také pomáhá chránit sliznici dýchacích cest. Ty za normálních okolností pokrývá ochranný film, dlouhodobý kašel je však rozdráždí. Stoptussin (více informací: http://www.stoptussin.cz/suchy-drazdivy-kasel.php) je dostupný ve formě sirupu, kapek i tablet (ty jsou vhodné pro dospělé a děti od 12 let). Budete si tak moci vybrat, co vám nejlépe vyhovuje.

Zajistěte si úlevu

Kromě přípravků z lékárny vám při úporném kašli může pomoci řada přírodních látek, na něž sázely naše babičky. Je známý pozitivní vliv medu, jitrocelového sirupu, čaje z tymiánu a zázvorového odvaru. V místnosti, kde ležíte, by neměl být suchý vzduch, pokud tedy nemáte zvlhčovač, přehoďte si alespoň mokrý ručník přes topení. Samozřejmostí je dostatečný příjem tekutin, nejlépe teplého čaje. Lékaři také doporučují inhalaci Vincentky, která sliznice uklidní. Pro tyto účely lze levně sehnat domácí inhalátor, takže si neopaříte obličej nad hrncem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..