I akvarijní rybičky mohou být užitečné!

I akvarijní rybičky mohou být užitečné!

Pokud hledáte nového domácího mazlíčka, co si pořídit rybičky? Akvarijní rybičky jsou krásné bytosti, které nejsou nijak náročné. Jsou skvělými, tichými společníky, kteří žijí v akváriu, jež pro vás může být skvělým doplňkem do domácnosti. Pokud se rozhodnete koupit akvarijní rybičky, sáhněte hlavně po těch druzích, které pomáhají s péčí a s čištěním akvária. A že jich existuje hned několik!

Jestliže jste chovatel-začátečník, doporučujeme si nejdříve koupit klasické, hejnové rybičky, k nimž se řadí nenáročná paví očka či jiné druhy živodorek. Co se týče těch čistotných druhů, máme pro vás taky jeden tip!

Ancistrus nikoliv anticitrus!

Děti této rybičce často přezdívají „anticitrus“, ale je to ancistrus, což jsou takzvaní sumečci přísavky. Svými ústy se přisávají nejen na kameny, které máte v akváriu, ale taky na sklo akvária. Dokonce se přisají i na rostliny! Jsou skvělí pomocníčci v boji proti řasám. Dokonale je odstraňují a zajišťují tak zdravé prostředí nejen pro sebe, ale i pro ostatní rybičky.

Nejlepší škrabkou na řasy je skutečně tento sameček, který pochází z čeledi krunýřovců.

Jak se o tuto rybičku starat?

Pokud se rozhodnete koupit si právě tuto čistotnou rybičku, vyplatí se vědět, jak se o ni máte vlastně starat. Ideální je, když koupíte rybičku v páru nebo v drobné skupince. Nekupujte ji samostatně! Jestli si zajdete pro tento druh akvarijní rybičky do obchodů s akvaristikou, většinou vám bude nabídnut kříženec tohoto druhu (kříží se často dva velice podobné druhy). To však neznamená, že se o ně budete muset starat jinak než o ostatní! Nároky na péči mají naprosto stejné jako ostatní druhy krunýřovců.

Co se týče teploty vody či velikosti nádrže – milují rychle proudící vodu, což lze udělat silným filtrem. Teplota vody by se měla pohybovat od třiadvaceti stupňů do sedmadvaceti stupňů Celsia. Sumečci se drží především na dně – ke svému životu potřebují rostliny nebo kameny, do kterých či pod které se mohou schovat.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.