Které kameny nám dodají sílu?

Které kameny nám dodají sílu?

Které kameny nám dodají sílu?

Již po tisíciletí věří lidé v moc a sílu přírody. Třeba ve starověku si mysleli, že drahé kameny mají zázračné schopnosti a dokážou ovlivňovat pochody v těle, a to jak fyzické tak i psychické. Někdo tomu věří, někdo ne, přesto většina lidí nedá na sílu kamenů dopustit.

K čemu se kameny využívají?

V první řadě se používaly a dodnes používají k výrobě různých amuletů. Jejich schopností se využívalo při hojení ran, ale také k léčbě různých nemocí na ozdravné koupele a k přípravě posilujících i ochranných lektvarů. K tomu se vždy kámen rozdrtil na prach a sypal se do nápojů.

  • Lidé věřili tomu, že všechny kameny dokážou zahnat síly zla a různé neduhy, ale také chránit proti uhranutí či uštknutí. V neposlední řadě doufali, že jim pomůžou překonat každé těžší období v životě.

Správná funkce kamenů

Nejdříve musíte zvolit správný kámen, což nebývá jednoduché a potom se s ním musíte naučit zacházet. Pokud má kámen správně fungovat, je nezbytné, aby o něj každý co nejlépe pečoval.

  • Kámen lze čistit pod tekoucí vodou z vodovodu nebo namočit do slané vody. Tím ho zbavíte případných vibrací, které do sebe mohl načerpat ještě před tím, než dorazil k vám.

Jaký kámen si vybrat?

Ametyst

Tento fialový krasavec by měl pomoci s odbouráním stresu, zbavovat nás pochyb a obav z budoucnosti, zmírňovat bolesti, regulovat tlak, čistit krev, zacelovat různé rány a zmenšovat podlitiny. Dobré je když se nosí na hrudi.


Tygří oko

Posílí vaší vůli, zlepší koncentraci, potlačí stavy beznaděje, zlepší náladu, posílí smyslové orgány, činnosti mozku i pružnost svalů. Může pomoci s nemocemi jater, střev i žlučníku.

Růženín

Pokud postrádáte přátelství a ohleduplnost pak je to kámen přesně pro vás. Oživí a zlepší vaše vnímání okolní krásy a umění a také pravé poctivé emoce. Zmírní agresivitu a pomůže s uzdravením duše, která byla zraněna hrubostí a nevšímavostí. Růženín by měl neutralizovat jedy v těle a hojit záněty kůže.

Jantar

Přispěje ke srovnání myšlenek, emocí a zvětší vaši radost ze života. Umí regulovat zažívání, vyměšování a pomáhat s hojením kožních potíží. Blahodárné účinky má na růst nehtů a vlasů.

Tyrkys

Jestliže máte pocit, že jsou vaše pracovní výsledky nedostatečné, může vám pomoci s jejich zlepšením právě tyrkys. Tento modrozelený kámen je zárukou spolehlivosti v práci, precizností, ale také dokáže přitáhnout potřebnou energii, sílu a díky tomu vám pomoci vyrovnat se s bolestnými ztrátami. Vynikající je také na detoxikaci organismu.

Rubín

Zmírňuje pokoření, zbavuje vás zlosti a nesplnitelných iluzí, jež vás často ovládají. Výborný je jako pomocník při léčbě střeva, žaludku a štítné žlázy. Může pomáhat snižovat teplotu, zastavovat krvácení z nosu a jako amulet ochraňovat před úrazy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..