Ideální mazlíčkové do terárií

Ideální mazlíčkové do terárií

Terarijní zvířata jsou oblíbená pro poměrně nízkou náročnost na péči a společnost a také pro svůj exotický vzhled. Zvláště vyhledávaná jsou alergiky, kterým dělá problém srst nebo roztoči v ní. Vhodné terárium si navíc můžete vyrobit i doma, stačit vám k tomu budou hliníkové profily, skleněné desky a trocha šikovnosti. A jaké zvířátko by ho mohlo obydlovat?

Suchozemské želvy

Želva zelenavá, případně želva čtyřprstá, patří k suchozemským želvám nenáročným na čas a pozornost. Pokud mají dostatečně velké terárium, přísun vápníku a vhodnou zeleninovou potravu, bez problémů vydrží samy celý den. Jelikož k životu potřebují UV záření, je vhodné je občas vzít na slunce nebo jim pořídit umělý zdroj. Je to dlouhověký mazlíček, který může žít i 90 let.

Agama

Agamu vousatou zvládne i nezkušený chovatel, který jí ale poskytne vhodné podmínky. Je velmi teplomilná a potřebuje terárium orientované na šířku. Ocení občasné výlety po bytě a není pro ni problém zvyknout si na lidský kontakt a zvedání. Je méně náročná než například chameleon jemenský.

Hadi

Pokud byste si rádi pořídili nejedovatého hada, ale s jejich chováním nemáte zkušenosti, pro začátek zkuste užovku červenou. Je to klidný a nekousavý plaz, který si vystačí i s menším prostorem a do určité míry si může zvyknout na manipulaci. Pro někoho ale může být problém, že se živí drobnými savci a ptáky. Mezi další oblíbené hady patří pestrobarevné korálovky, zkušenějším chovatelům může vyhovovat krajta královská.

Leguán

Leguáni zelení jsou skvělým řešením pro všechny, kdo chtějí chovat plazy a ještěry, ale nedokážou překonat krmení živými zvířaty – jsou to totiž vegetariáni. Jedná se o velmi impozantní a snadno ochočitelná zvířata, která jsou ovšem náročná jak na prostor, tak na vybavení. Ke spokojenému životu potřebují obrovské terárium, silné větve na šplhání a broušení drápů a jezírko.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..