Jak bez velkého přemýšlení sestavovat jídelníček a ještě při tom ušetřit?


Jak bez velkého přemýšlení sestavovat jídelníček a ještě při tom ušetřit?
Jak bez velkého přemýšlení sestavovat jídelníček a ještě při tom ušetřit?

Jistě se spousta z nás shodneme na tom, že otázka: „Co budu zítra vařit?“ nebo „Co udělám dnes k večeři?“ nás neodvratně dovádí k myšlenkovému kolapsu, protože vymýšlet jídelníček stále dokola, každý den a ještě tak, aby se příliš neopakoval, je z celého vaření to nejnáročnější. Odpověď rodiny na otázku, co by rádi zítra dali, často zní „Nevím“. Tím si také nepomůžeme. Ovšam dá se jít zcela jinou cestou.

Jídelníček ze supermarketu

Všimli jste si někdy, že za nás jídelníček v podstatě vymýšlejí v supermarketu? Kde jinde než ve slevových letácích. Každý týden je v akční cenové nabídce něco jiného, což dokonale zajistí pestrost. Díky akční ceně ještě ušetříme. A vzhledem k tomu, že bývá ve slevách z každého sortimentu vždycky alespoň něco, jsme schopní si z akčního zboží sestavit celý jídelníček, ke kterému máme rychlou inspiraci právě v letáku.

Stačí jen sednout k počítači a prolistovat nabídky z letáků supermarketů na portálu Letákomat.cz, který sdružuje všechny akce a letáky na jednom místě, a tak je v Česku velmi oblíbený.  Pak už jen stačí vybrat, co nám nejvíc padne do oka a do vyhledávače na internetu vložit názvy těch potravin, které jsou zrovna v akci a které se vám zalíbily. Budete překvapeni, kolik receptů se na vás vyhrne. Zkuste to!

Jídelníček hlavních chodů podle Kauflandu

Kaufland leták mívá ty nejlepší nabídky uvedeny pod heslem Super Kauf. Většinou je najdete na stranách 2 a 3, prolínají se však i celým letákem. Vždycky je super Kauf též na poslední straně letáku Kaufland, kde je stylizovaný jako Super prodloužený víkend. Jestliže navštívíte domovskou stránku Kaufland.cz, najdete položky s největšími slevami přímo zde, aniž byste je museli hledat v letáku.

Pojďme zkusit nahlédnout do aktuálního Kaufland letáku (4. 12. – 10. 12.). Nabízeny jsou tu v rámci Super Kaufu vepřové kotlety, šunka, ananas nebo smetana ke šlehání. A dejme tato hesla všechna najednou do vyhledávače, připíšeme k nim ještě slovo recept.

Takže ve vyhledávači bude: „vepřové kotlety šunka ananas smetana ke šlehání recept“. A jaké recepty nám internet nabídne? Málo jich rozhodně není! Například zapečené kotlety s ananasem a šunkou, vepřový burger s ananasem, zelný koláč se šunkou a ananasem, burrito s dušeným vepřovým, se šunkou, anasem a paprikami, francouzský slaný koláč, vepřová kapsa plněná ananasem a šunkou.

A to jsou jen vybraná jídla z první strany coby hlavní chod. Zvolit se dají i studené večeře nebo samozřejmě bezmasá jídla, pokud z požadavků pro vyhledávač vynecháte maso a šunku. Na vaření nakoupíte levně a ještě nad přípravou jídelníčku nebudete muset dlouho přemýšlet.

Jídelníček rychlých večeří podle Penny marketu

V Penny letáku bývají ty nejlepší nabídky označeny coby Jedinečná nabídka. Jsou ale rozesety po celém letáku, nemají stálé místo, jako třeba Super Kauf u Kaufland letáků. Pouze poslední strana vždy nabídne Super Středu nebo Super Víkend, podle toho, který leták zrovna platí – Penny leták vychází totiž dvakrát týdně.

Když jsme prolistovali Penny leták aktuální, s platností od 5. 12. do 8. 12., byly ve velmi výhodné nabídce třeba Zlatá Haná, vánočka, pomeranče, mléko, Nutella. To je jasný pokyn k přípravě netradiční žemlovky z vánočky. Nebo zapékaných vánočkových plátků s Nutellou a pomeranči.

Ale pokud máte slaný zub, zkuste třeba máslo, chléb, paštiku, sýr, pórek. Co se z těchto ingrediencí dá vymyslet? Vedle klasického chleba s paštikou, který také občas přijde k chuti, jsou to různé zapékané varianty v podobě sendvičů, chleba zapečeného v sýru, různých topinek a pomazánek z toho, co v lednici, vedle másla, sýru a pórku najdete.

No, a protože je v každém letáku Penny Marketu v akci nějaké pivo, vždycky budete mít takovou večeři čím zapít.  Nebo si do piva raději naložíte syrečky? Pak už jen přidáte papriku, pepř, kmín, necháte týden v teple. Výsledek bude sice téměř chodit, ale bude chuťově dokonalý.

Mimochodem, i Penny Market má své webovky, kde hned na domovské stránce najdete přehled těch největších slev daného období. Takže pokud cíleně hledáte jen to nejlevnější, stačí jít na Penny.cz. Do letáku stačí nahlédnout, až si budete chtít udělat přehled o celkové nabídce slev.

Zdroje:

Letáky supermarketů. Dostupné na Letákomat.cz. URL: https://www.letakomat.cz/supermarkety

Top akce týdne. Dostupné na Kaufland.cz. URL: https://www.kaufland.cz/

Letáky Kaufland. Dostupné na Letákomat.cz. URL: https://www.letakomat.cz/kaufland/

Aktuální nabídka. Dostupné na Penny.cz. URL: https://www.penny.cz/

Letáky Penny Market. Dostupné na Kimbino.cz. URL: https://www.kimbino.cz/penny-market/

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..