Jak efektivně a zdravě zhubnout

Jak efektivně a zdravě zhubnout

Chcete zhubnout a hledáte ideální způsob, jak toho co nejrychleji docílit? Na internetu je nezměrné množství takovýchto návodů, mnohé z nich však nejsou úplně zdravé a bezpečné. Zapomeňte na extrémní diety a každodenní tvrdé tréninky, zhubnout jde i jednodušším a příjemnějším způsobem.

Určete si cíl

Než vůbec začnete s hubnutím, je důležité určit si počáteční cíl. Například kolik kilo chcete zhubnout za měsíc, jaký systém hubnutí zvolíte a rozvrhnout si časový horizont. Nejlepším systémem hubnutí je zdravá strava a pravidelné cvičení. Po stanovení konkrétních cílů můžete přejít na detailnější kroky.

Pravidelná a zdravá strava

Pro rychlé hubnutí je nejefektivnější pravidelná strava po 2-3 hodinách. V jídle bychom měli přijímat tři druhy živin – bílkoviny, tuky a sacharidy. Rozhodně nevynechávejte také vydatnou snídani, kterou doplníte důležité živiny, které vaše tělo během spánku spotřebovává.

Při hubnutí je pak důležité, aby kalorický výdej převyšoval jeho příjem – tzv. kalorický deficit. Toho snáze docílíte vytvořením jídelníčku na míru.

Pohyb

Pestrá a vyvážená strava by měla jít ruku v ruce s pravidelným pohybem. Do vašeho plánu je tak potřeba zařadit i cvičení nejlépe 3x do týdne, aby si váš organismus zvykl na větší výdej energie. Mezi cvičení doporučujeme zařadit také dny na regeneraci.

Zhubnout můžete kardio cvičením, jako během či jízdou na kole, které můžete za špatného počasí nahradit běžícím pásem či rotopedem ve fitku. Pokud chcete nabrat i svalovou hmotu, můžete zařadit posilovací cviky s činkami a posilovacími stroji.

Regenerace

Posledním důležitým bodem je do plánu zakomponovat dostatečný odpočinek – pravidelný spánek, odpočinek od pracovních povinností a čas pro sebe a své zájmy.

Pro regeneraci těla vyzkoušejte také cvičení na vibrační plošině, které má mnoho zdravotních přínosů.

Hubnutí je náročný a dlouhý proces, na který neexistuje jednorázový trik. Zdravý životní styl se vám ale v budoucnu mnohonásobně vyplatí.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..